Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4

Καλός για ένα ημίχρονο ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, που αντιμετώπισε τον Ηρακλή Αμπελοκήπων σε φιλικό παιχνίδι.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Παπούλα ηττήθηκε με σκορ 4-1 από τον επίσης νεοφώτιστο στη Δ’ Εθνική Ηρακλή Αμπελοκήπων, ο οποίος συμμετέχει στον 2ο όμιλο της κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της Πιερίας ο Αγγελάκης (τρίτο σερί φιλικό που σκοράρει) με σουτ στο 25′, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη τελικά η ομάδα της Θεσσαλονίκης, σημείωσε ακόμη τρία τέρματα και πήρε τη φιλική νίκη.

Να θυμίσουμε ότι προπονητής στον Ηρακλή Αμπελοκήπων μέχρι πρότινος, ήταν ο παλιός προπονητής της Βέροιας και της Νάουσας Λεωνίδας Υφαντίδης (φωτ), ο οποίος ήταν ο πρωτεργάτης της περσινής εξαιρετικής πορείας του Ηρακλή στην ΕΠΣ Μακεδονίας.