K20 - K17 - K15 - Super League 1

Βέροια Κ20 – ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 4-2

Εντυπωσιακή εξέλιξη είχε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Βέροια και ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς που ολοκλήρωσε την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν 4-2 αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-1. Ο Σκαθαρούδης άνοιξε το σκορ στο 12 για τη Βέροια για να κάνει την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά ο ΠΑΣ με Καμποσιώρη και Νάκο (20ο και 22ο λεπτό αντίστοιχα). Τρία λεπτά αργότερα ο Μάνος ισοφάρισε για τους νικητές για να γίνει το 3-2 με τον ίδιο παίκτη στο 43′. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Ντόγος στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Βέροια : Μπαμπαΐντης, Σιμηχανίδης, Πέικος (Αλιατίδης 50’), Σαρακατσιάνος, Σίμος (Τακίδης 29’), Μουρατίδης, Σκαθαρούδης, Ντόγος (Στασινόπουλος 72’), Μάνος, Κουκουράκης, Παρσόπουλος.

ΠΑΣ Γιάννινα : Μπακόλας, Μουσκάι, Ρουμπουλάκου, Θεοδωράκης (Φίλιος 32’), Φράγκος (Αλεξίου 46’), Νικόπουλος, Καμποσιώρης, Χαρίσης, Νάκος, Ιωάννου, Ασωνίτης (Παπαρούνας 60’).