Κέρκυρα VS ΟΦΗ – MVP ο Αναστασόπουλος!

Σε ένα ματς με καλό ρυθμό, ορισμένες εντυπωσιακές φάσεις και δυο γκολ (από τα τρία) το ένα πιο ωραίο από το άλλο, η Κέρκυρα νίκησε με 2-1, αν και στα τελευταία δέκα λεπτά τα… χρειάστηκε.

Ο ΟΦΗ πέταξε ένα ημίχρονο στα σκουπίδια, όμως με τις αλλαγές του ο Νίκος Αναστόπουλος βοήθησε ώστε να ξαναμπει η ομάδα του στο παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να πάρει κάτι από το ματς.

Ο Νίκος Αναστασόπουλος ήταν ομολογουμένως ο κορυφαίος για τους γηπεδούχους, καθώς με τις επεμβάσεις του στο σημείο που ο ΟΦΗ ανέβασε και πίεσε και κράτησε την πολύτιμη νίκη για την ομάδα του.

Κέρκυρα : Αναστασόπουλος, Βενέτης, Κοντοδήμος, Ζουμπουλάκης, Μοντέιρο, Ηλιάδης, Λεόν, Αγρίτης, Μπάργκογλου (Γιάντσης 26′ – Αρμένης 82′), Καραλής, Κρητικός.

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Χαριτωνίδης, Μονιάκης, Σόουζα, Βερόν, Μπανούσης (Περογαμβράκης 75′), Ζαχαράκης, Ιωαννίδης (Βιτώρος 46′), Σίσιτς, Κουτσιανικούλης (Ζορμπάς 46′), Παπάζογλου.