ΑΣΕ Ορμή – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (21-20) Επτά γκολ η Μούρνου!

Σε έναν αγώνα που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά  η Ορμή Λούξ επικράτησε του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 21-20 στην Πάτρα.  Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος με την πατρινή ομάδα να είναι πιο ψύχραιμη στα τελευταία λεπτά και να παίρνει ένα πολύτιμο δίποντο.

Η Ορμή προηγήθηκε 18-15, ο Μέγας Αλέξανδρος ισοφάρισε 18-18, αλλά η Ορμή με ένα μικρό σερί πέρασε μπροστά στο 57′ με 21-19 με γκολ της Έλληνα. Στο επόμενο λεπτό έγινε το 21-20 από την Παπαδοπούλου των Γιαννιτσών αλλά το σκορ δεν άλλαξε, με την Ορμή να χάνει δύο επιθέσεις και τον Μέγα Αλέξανδρο μία.

Τα δεκάλεπτα: 4-4, 6-6, 9-10 (ημχ.), 14-13, 17-16, 21-20

ΑΣΕ Ορμή : Κασάπη, Μίσκοβιτς, Καράγιωργα, Στράτου 1, Μούρνου 7, Δημητρίου 8, Ματαρόνα, Ευαγγελίδου 3, Eλληνα 1, Νούσια, Παπαδοπούλου, Κορομηλά, Πένεφ 1, Χάλα.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών : Παρασκευαϊδου, Παπαδοπούλου Αλεξία, Χατζηπαρασίδου 5, Μπατζαρακούδη 3, Δερβίση, Παπαδοπούλου Ιωάννα 1, Αναστασιάδου, Παπαδοπούλου Μαρία 5, Ιωαννίδου 4, Τρελλοπούλου, Αναστασίου 2.