Αγροτικός Αστέρας – Καμπανιακός (1-1) Βασικοί Κελπέκης, Αβραμόπουλος, αλλαγή ο Θαμνίδης

[slideshow]

Μεγάλη ευκαιρία κλότσησε η ομάδα του Καμπανιακού καθώς παραχώρησε ισοπαλία στην ομάδα του Αγροτικού Αστέρα με σκόρ 1-1 και πλέον συγκατοικεί με την ομάδα του Διγενή Λακκώματος στην πρώτη θέση με 7 βαθμούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Καμπανιακού καθώς σχετικά νωρίς αγωνιζότανε με παίκτη περισσότερο μιάς και αποβλήθηκε παίκτης του Αστέρα σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ρακαβίνα. Η ομάδα του Καμπανιακού προηγήθηκε στο δεύτερο μέρος περίπου στο 75 λεπτό με σκόρερ τον Τσαλώνη, ενώ αμέσως μετά έχασε μεγάλη ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι με τον Ρακαβίνα από ευνοική θέση πλάσαρε άστοχα.

Στα τελευταία λεπτά και ενώ όλα έδειχναν ότι ο Καμπανιακός θα φύγει με τους τρείς βαθμούς σε ένα φάουλ έξω και πλάγια στην περιοχή όπου αποβληθηκέ με δεύτερη κίτρινη για χέρι ο Δρουμούσης είχαμε μία αδράνεια στην μικρή περιοχή και από εκεί προήρθε και η ισοφάριση η οποία
ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αγροτικός Αστέρας : Παπαϊωάννου, Τσάτσας, Χουνουζίδης, Βαφέας, Χασιώτης, Γεωργιάδης (70′ Τσιόκας), Σπαχής, Παπαδόπουλος Μ., Αθανασιάδης (73′ Δρίτας), Τσίκος, Καραμουκίδης (90′ Θεοδωρίδης)

Καμπανιακός : Κελπέκης, Δουρμούζης, Γερόπουλος, Σιούνης, Γαβανάς, Ελευθεριάδης, Σκόρδας (75′ Θαμνίδης), Αβραμόπουλος, Ραγκαβίνας, Τσαλώνης, Υψηλός (62′ Παπαγαθονίκου)