Γενικά

Τυλυκράτης – Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1) Βασικός και…άστοχος ο Τεπετός!

αναγεννηση καρδιτσας φασηΤην ευκαιρία να διατηρηθεί ψηλά στη βαθμολογία και τη 2η θέση του 2ου ομίλου της Football League 2 έχασε η Αναγέννηση Καρδίτσας. Αυτό γιατί έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Τηλυκράτη στη Λευκάδα.

Οι γηπεδούχοι έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και θα μπορούσαν να είχαν πάρει ακόμα και τη νίκη. Στο 43’ ο Τεπέτος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης όμως, ο Σαχινίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λευκάδας.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα της Καρδίτσας ισορρόπησε το παιχνίδι και πίεσε για την ισοφάριση. Αυτή, ήρθε στο 73’ όταν ο Αθανασιάδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Τυλυκράτης : Ταϊρης, Μελισσόπουλος, Κλάζογλου, Σμίλντος, Σπ. Καταγής, Παλάσκας, Τεπετός, Γεωργαντζιάς, Σαχινίδης, Τζιμάνης, Κούσης.
Αναγέννηση Καρδίτσας : Αναστασίου, Γκουγκούδης, Κουκούλης, Ρόβας, Γκόλιας, Κρανιώτης (64′ Γεωργακόπουλος), Μπουντούρης, Χατζηρίζος, Υφαντής, Αθανασιάδης (87′ Βενέτης), Τζάνης (75′ Κοντοβάς).