Γενικά

Βατανιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας (0-4) Βασικός ο Τριανταφυλλίδης

καρδιτσαΤις καλές της εμφανίσεις συνέχισε η Αναγέννηση Καρδίτσας στη Football League 2 όπου διέλυσε 4-0 τον Βατανιακό εκτός έδρας. Όλα, είχαν κριθεί από το πρώτο ημίχρονο όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0.

Ο Χατζηρίζος στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Γεωργακόπουλο στο 37’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη, υπήρξε ανάλογο σκηνικό.

Ο Αθανασιάδης πρωταγωνίστησε καθώς σημείωσε ακόμα δύο τέρματα για την ομάδα του (57’, 84’) για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Βατανιακός : Παπαδόπουλος, Τσινιστίδης (68′ Κ. Κατσαμάγκας), Τριανταφυλλίδης (69′ Λάγδαρης), Γιαλαμίδης, Βέργος, Νετενίδης, Σιδηρόπουλος, Γιαννούλης (86′ Κόλα), Β. Κατσαμάγκας, Ποτουρίδης, Τσιώμης.
Αναγέννηση Καρδίτσας : Σιαράβας, Γκουγκούδης, Πάτρας, Οικονόμου, Γκόλιας, Υφαντής, Γεωργακόπουλος (65′ Σάββας), Χατζηρίζος (82′ Κοντοβάς), Μπουντούρης (74′ Μυργιώτης), Αθανασιάδης, Τζάνης.