K20 - K17 - K15

Λεβαδειακός Κ20 – SKODA Ξάνθη Κ20 (2-2) Αλλαγή ο Καλφούτζος

λεβαδειακος κ20

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και SKODA Ξάνθη στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας των Νέων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πατσατζόγλου στο 32′, αλλά δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Ψάλτη στο 58′. Εννιά λεπτά αργότερα (67′) ο Σμυρναίος έδωσε και το προβάδισμα στους γηπεδούχους, οι οποίοι, όμως, έμειναν με 10 δέκα παίκτες στο λόγω αποβολής του Χ. Κυπραίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 82′. Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Ψύρρας έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα της Ξάνθης.

Λεβαδειακός : Ντελέκος, Χ. Κυπραίος, Δ. Σακκάς, Μανωλάς, Ζαννιάς, Κακιώρης, Γκουτσίδης, Τόπι, Σμυρναίος, Ντε Μπρίτο, Ψάλτης. Αγωνίστηκαν και οι Καλφούτζος, Σούφλας και Κούμπρια.

SKODA Ξάνθη : Δεμένικος, Λασπατζής, Κολλάρας, Παπαδιώτης, Πατσατζόγλου, Ελληνίδης, Γουλάς, Καρυπιάδης, Παπαδημητρίου, Μπαρέττας, Κάλφας. Έπαιξαν και οι Λ. Ορφανίδης, Βαλαβανόπουλος και Λασπατζής.