Βέροια – Φιλικό…ξέσπασμα στον Εδεσσαϊκό

βεροια φαση1Σαρωτική ήταν η Βέροια στο φιλικό της Παρασκευής (10/5) με τον Εδεσσαϊκό στο γήπεδο του Ταγαροχωρίου, επικρατώντας 7-1!

Η ομάδα της Ημαθίας παρουσιάστηκε με πολλούς ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων του συλλόγου και μόλις με έξι επαγγελματίες και συγκεκριμένα τους Γεωργέα, Ιωάννου, Μπάρμπα, Μπερτίν, Παυλίδη και Βεργώνη.

Ο Εδεσσαϊκός ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 9’ με τον Λαφαζανίδη και στο 24’ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι, ενώ η συνέχεια άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους.

Ο Ντόγος ισοφάρισε στο 28’ και τρία λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 34’ ο Βεργώνης έκανε το 3-1, στο 42’ ο Ιωάννου σημείωσε το τέταρτο τέρμα της «Βασίλισσας» και στο 44’ ο Χαραλαμπίδης διαμόρφωσε το 5-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Οφείδης σημάδεψε το δοκάρι της Βέροιας και στο 68’ ο Τσόλκας έκανε το 6-1 και το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο Ουνγιαλίδης στο 87’.