Πιερικός – Εθνικός Γαζώρου (0-2) Για 66′ ο Κουκόλης

2722f6bcd13027c06fe9d3b0e6f955cf_XLΜε τελικό σκορ 0-2 ο Εθνικός Γαζώρου επικράτησε στο φιλικό παιχνίδι με τον Πιερικό στο Δημοτικό Γήπεδο Κορινού στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας, δίνοντας το τέταρτο κατά σειρά φιλικό αγώνα. Τα γκολ πέτυχε ο Γαϊδαρτζής στο 69΄ και στο 89΄.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τους παίκτες και των δύο ομάδων να έχουν ευκαιρίες που όμως δεν μεταφράστηκαν σε γκολ,  με αποτέλεσμα το πρώτο 45λεπτο να ολοκληρωθεί με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μάκης Κατσαβάκης προχώρησε σε αρκετές αλλαγές παικτών. Ο Εθνικός Γαζώρου ήταν ανώτερος του Πιερικού και στο 69΄ με τον Γαϊδαρτζή έκανε το 0-1. Στο 89΄ διπλασίασε τα τέρματα του πάλι με τον Γαϊδαρτζή, διαμορφώνοντας και το τελικό 0-2 του φιλικού αγώνα.

Εθνικός Γαζώρου : Μέλκας, Κοσμίδης (46΄ Νύρλος), Κουκόλης (66΄ Κωφοκώτσιος),  Χατζηδημητρίου (46΄ Γαϊδαρτζής), Μερεσιώτης, Παπαδόπουλος (80΄ Νέδος),  Δέντσας, (46΄ Μεταλλίδης), Κωνσταντινίδης (46΄ Παπαβασιλείου), Ναστέφσκι (75΄ Μεντής), Τζούριτς (46΄ Μουσικάκης), Σκέρτζιαν (65΄ Πολύζος)

Πιερικός : Παπατολίκας, Νίκου, Κρουσταλέλης, Ιορδανίδης (30΄ Καρτσαμπάς), Ιασονίδης, Σερέτης, Αποστολίδης, Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Μανίκας, Κέρι. Αγωνίστηκαν και οι: Λαμπάκης, Παπανικολάου, Στεφανίδης, Βραχνός, Ιντσιος, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Νικολίτσης, Τσιρλίδης, Μπρίτο, Καρτσαμπάς.