Β ΕΠΣ Ημαθίας

ΜΑΣ Βεργίνα – Δόξα Λιανοβεργίου 1-1

Ισόπαλο αναδείχτηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΜΑΣ Βεργίνα – Δόξα Λιανοβεργίου. Οι γηπεδούχοι παρουσίασαν μέτριο αγωνιστικό πρόσωπο, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, η είσοδος όμως του Μάκη Αμπρικίδη στο δεύτερο μέρος, βελτίωσε την εικόνα της ομάδας καθώς πίεσε την άμυνα της Δόξας και κατάφερε στο 90′ με ωραίο πλασέ του έμπειρου επιθετικού να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι του Σάκη Παγγούρα, που έπαιξαν έξυπνα διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα, παρά την…ψυχρολουσία του τέρματος στο 90′,  πήραν τελικά τον πολύτιμο βαθμό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Πλέσκα.

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Τρέβλας με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Σαρηγιαννίδη.

ΜΑΣ Βεργίνας : Αρτεμισιάδης, Ντόβας Ν., Μελιόπουλος Π., Μητρόπουλος  Η., Λαζόπουλος (60΄ Αμπρικίδης), Γκόγκος (46΄ Ταχτατζής), Καραγαβριηλίδης, Μελιόπουλος Σ., Ντόβας Κ., Χατζάρας, Ιωσηφίδης (80΄ Συμεωνίδης).

Δόξα Λιανοβεργίου : Τσούγκας, Γερόπουλος Ι. (76΄ Ξανθόπουλος), Γερόπουλος Χ., Καραπατσάς, Τσογιάννης, Ματσούκας, Χατζηδημητρίου, Ιωάννου, Πλέσκας, Γελαδάρης (89΄ Σαμπουντζής), Ουζούνης.