Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 2-2

7f00a9786f9972ac26fe413dd03b91f3_LΜατς για… γερά νεύρα έγινε στην Τρίπολη, με τον Αστέρα να είναι καλύτερος από τον Ατρόμητο, αλλά παρά τις πολλές ευκαιρίες, το 2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Αρκάδες είχαν μια ελαφρά υπεροχή στα πρώτα λεπτά, αλλά ο Ούμπιντες στο 11’ στην πρώτη καλή φάση του Αστέρα νίκησε τον Ερνάντεζ κι έκανε το 0-1. Μετά το 18’ οι γηπεδούχοι ανέλαβαν δράση και πολιόρκησαν τα καρέ του Σηφάκη. Στο 37’ ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Ουσέρο, ωστόσο στο 40’ ο Ντε Μπλάσις με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά και έψαξε το γρήγορο γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Ο Ατρόμητος ισορρόπησε μετά το 60’, αλλά χωρίς να φτάσει κοντά στο γκολ. Το πρέσινγκ του Αστέρα συνεχίστηκε και στο 85’ ο Εντό με φάουλ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του για το 2-1. Όμως οι Περιστεριώτες με τον Μπρίτο στις καθυστερήσεις σε μια αντεπίθεση ισοφάρισε σε 2-2, κλέβοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Αστέρας Τρίπολης : Ερνάντεζ, Ναβάρο, Πιπίνης, Ζησόπουλος (77′ Χουάνμα), Γκοϊάν, Ουσέρο, Κουρμπέλης, Ντε Μπλάσις, Έντο, Καράσκο (62′ Γκρατσίνι), Μπαράλες (90′ Κοντοές)

Ατρόμητος : Σηφάκης, Γιαννούλης, Νάστος, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία (64′ Μπρίτο), Ναπολεόνι (84′ Παπαδόπουλος), Καραγκούνης(72′ Γεωργίου), Ούμπιδες