K20 - K17 - K15

Super League Κ17 – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 9ης αγωνιστικής

k17Βέροια Κ17 – Παναιτωλικός Κ17

ΠΑΣ Γιάννινα Κ17 – SCODA Ξάνθη Κ17  1-1 : Ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 της SKODA ΞΑΝΘΗ και του ΠΑΣ Γιάννινα, που διεξήχθει στο γήπεδο Ροδοτοπίου, για την 2η αγωνιστική του 2ου γύρου, του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17  της Super League. Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή προηγήθηκαν με τον Χατζή στο 21ο λεπτό και είχαν ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας όμως από το 35’ έπαιζαν με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Βαφειάδης. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 70’ με τον Αλεξίου.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ17 : Παππάς, Γόγολος (46΄Τσοδουλος), Παπαχρήστου, Τσουλιάκης, Οικονόμου, Νταλιάνι (67΄Λιάρος), Περβανάς (60΄Παππάς), Μούτσιος, Παπαγεωργίου (46΄Ζιώγας), Αλεξίου, Τσουμάνης (77΄Μασούρας).

SCODA Ξάνθη Κ17 : Νομικός, Ζώτος (63΄ Σαμπανίδης), Ψεμματάς, Θεοδωρίδης, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος (46΄ Μπουνταγκίδης), Τουμαντζίδης, Χαμδή (80΄ Μπουναρτζής), Μελισσόπουλος, Δημητριάδης (42΄ Σπανός), Χατζής (86΄ Λαμπάκης).

ΠΑΟΚ Κ17 – Πανθρακικός Κ17  1-0 : Αήττητη συνεχίζει την πορεία της η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ, που πρόσθεσε στην ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος, άλλο ένα τρίποντο στο παλμαρέ της. Νίκησε 1-0 τον Πανθρακικό με το γκολ να επιτυγχάνεται πολύ νωρίς, μόλις στο δεύτερο λεπτό, από τον Πούφλη. Αυτή είναι η έβδομη νίκη σε οκτώ ματς, ενώ μετρά και μια ισοπαλία. Οι πιτσιρικάδες του ΠΑΟΚ βρήκαν νωρίς δίχτυα και ο αντίπαλος προσπάθησε πολύ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, μέτρησε όμως, ουσιαστικά μόνο μία ευκαιρία, στο 50. Ο Δικέφαλος συνέχισε εμφατικά σημειώνοντας ουκ ολίγες ευκαιρίες, μα βρήκε …τοίχο, καθώς ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση.

ΠΑΟΚ Κ17 : Κουτογλίδης, Παπανικολάου (61 Γιαννακόπουλος), Λιάπτσης (71 Παντεκίδης), Πασπαλάς, Βαρλάμης (71 Καρολίδης), Νέστωρας (56 Καπρέτσος), Πούφλης, Παναγιωτίδης, Συράκος, Κώστας, Δημητριάδης (67 Κούστα).

Πανθρακικός Κ17 : Βλαδημιρίδης, Τσιτχλαχίδης, Κουρτίδης, Ντόβας, Γκούρδογλου, Μουζακίδης, Καλίμνιος (73′ Σουκρή), Βελή Χακάν, Τσικλαούρι, Κατσαρός (53′ Βουλγαρίδης) και Ίτσας.