K20 - K17 - K15

ΑΕΛ Καλλονής Κ20 – Πλατανιάς Κ20 (4-0) Για 78′ ο Σούκιας

b_280_280_16777215_0___images_stories_13_aafthinoporo_kaloni_platanias_k20_14Η καθολική υπεροχή της ομάδας Νέων Κ20 της Καλλονής, της έφερε τη νίκη με το ευρύ 4-0, επί της αντίστοιχης ομάδας του Πλατανιά στο παιχνίδι που έγινε στο «Χριστοφίδειο» στάδιο Αγιάσου, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Η Καλλονή έχει δείξει από την αρχή του πρωταθλήματος ότι διαθέτει ταλαντούχο έμψυχο δυναμικό και ταυτόχρονα ένα αξιόλογο τεχνικό επιτελείο. Ήδη βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς σε 12 αγώνες. Ο Πλατανιάς έχει συνεχείς μεταπτώσεις στην απόδοσή του, από εβδομάδα σε εβδομάδα και παρέμεινε στη 15η θέση με 12 βαθμούς σε 12 αγώνες.

Η Καλλονή έδειξε από την αρχή του ματς, ότι διεκδικεί την συνέχιση των σερί νικών της. Το 1-0 ήρθε μόλις στο 20΄μετά από πάσα του Γιουκαρή στο Σοφιάνη, ο οποίος πλάσαρε σημειώνοντας το 1-0. Στο 35’ ο Ευαγγελιδάκης, μετά από στημένη φάση και εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας των Κρητικών, έστειλε τη μπάλα στον Γιαζιτζόγλου οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η κυριαρχία της Καλλονής συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να μην αργήσει να έρθει το 3-0. Στο 59’ η μπάλα ξεκινώντας από το Μάππα πήγε στον Γεώργου με τελικό αποδέκτη τον Μπουρού, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και πλασάροντας από δεξιά γωνία έκανε το 3-0. Ο επίλογος στο σκορ γράφτηκε από το Γιουκαρή, ο οποίος έκανε το 4-0 μετά από πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής λόγω ανατροπής του μέσα στην περιοχή.

ΑΕΛ Καλλονής Κ20 : Μάππας, Αγριμάκης, Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Ιωαννίδης, Πιπεράς(72’ Μπράκουλα), Καραμπάς, Γιουκαρής, Σοφιάνης, Μπουρούς(82΄Γκιάλης), Γεώργου(67΄Κίστα).

Πλατανιάς Κ20 : Πενταράκης, Κελάκης, Γαλανίδης(67΄Ζουμπατόπουλος), Κοκονάκης, Πατρικάκης, Χαλκιαδάκης, Τσίτας, Κολομπάκης, Τσοντάκης, Μαυρεδάκης (88΄Μπένος), Σούκιας (78΄Χαραλαμπάκης).

Αχιλλέας Νεοκάστρου – ΑΕ Καψόχωρας 3-2