Χανιά – Αχαρναϊκός (2-1) Για 90′ ο Παπατζίκος

da08eec6d5dc29bde1e0f865d47149cc_LΜε τη «χρυσή αλλαγή» του Σεροπιάν, Λουκίνα να σκοράρει στις καθυστερήσεις τα Χανιά πήραν σπουδαία νίκη με 2-1 απέναντι στον Αχαρναϊκό.

Για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητα έμειναν τα Χανιά τα οποία επικράτησαν με πολύ δύσκολο τρόπο 2-1 του Αχαρναϊκού στην Κρήτη κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 59’ με τέρμα του Νεόφυτου, για να έρθει η ισοφάριση από τους γηπεδούχους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάγκαλου στο 70’. Το τρίποντο στην ομάδα των Χανίων, έδωσε ο Λουκίνας στο 91’ έχοντας περάσει στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

ΑΟ Χανιά : Θεοδωρόπουλος, Χατζηησαϊας, Παγώνης, Μανωλάς, Τσατσαρής (56’ Λουκίνας), Παπατζίκος, Ζντράβκοβιτς, Βασιλόγιαννης (46΄ Μπουντόπουλος), Πάγκαλος, Τσάτσος, Κονσταντίνοφ (75’ Γωνιωτάκης).
Αχαρναϊκός : Παγούδης, Μαγγίνας, Μωυσιάδης, Αθανασόπουλος (65’ Δημόπουλος), Ογκουνσότο (85’ Παπδόπουλος), Νιάρος, Ανδράλας, Ντάλλας, Νεόφυτος (78’ Βλάχος), Μιρτσέτα, Γουέλκαμ.