K20 - K17 - K15

ΠΑΟΚ Κ20 – Άρης Κ20 (1-3) Στιγμιότυπα

b_280_280_16777215_0___images_stories_13_aafthinoporo_paok_aris_k20_3Σπουδαία νίκη πήρε η ομάδα Νέων Κ20 του Άρη, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΟΚ, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης που διεξήχθη στο γήπεδο Προχώματος, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο σκορ στο 15’ με σουτ του Παπαδόπουλου Β., αλλά στο 19’ ο Άρης ισοφάρισε, με κεφαλιά του Ρότα. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, με τον ΠΑΟΚ να είναι ελαφρώς καλύτερος και στο 45’ είχε δοκάρι σε σουτ του Δεληγιαννίδη. Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι «κίτρινοι» κατάφεραν και έκαναν την ολική ανατροπή, όταν μετά από κερδισμένο πέναλτι στο 70’ ο Λεμονής ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 1-2 και στο 76’ με κεφαλιά ο Κοντοβάς διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΠΑΟΚ Κ20 : Σοϊλεμέζογλου, Αναστασίου, Τοπαλίδης, Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Τζανδάρης, Κιόσε (74’ Πατράλης), Πόζογλου, Παπαδόπουλος (80’ Ταουσάνης), Κουλούρης, Δεληγιαννίδης (55’ Τσολακίδης)

Άρης Κ20 : Μάντζαρης, Παπακώστας (84’ Παπαφλωράτος), Βόσδου, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς, Αντωνιάδης, Ντούγκα, Λεμονής, Μπάλιος (85’ Κατσαμάγκας), Κτιστόπουλος (90’Φούσκας), Ρότα