K20 - K17 - K15

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 – ΟΦΗ Κ20 (2-2) Για 85′ ο Πασχάλης

eb2f2f303eff7f9f151e36eeb6eb62e5_MΜέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε της αναμέτρησης η Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα πέταξε τη νίκη απέναντι στον ΟΦΗ μένοντας στο τελικό 2-2.

Στον εξ’ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη στο ΠΕΑΚΙ το πρωί της Παρασκευής, η ομάδα του Γιάννη Τάτση (ο οποίος δεν βρέθηκε στον πάγκο λόγω πένθους για το θάνατο του πατέρα του), προηγήθηκε με 2-0, και ενώ ο ΟΦΗ έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, τελικά έφτασε στην ισοφάριση. Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και έφτασε στο 1-0 στο 20′ με πλασέ του Παπαρούνα. Στο 38′ ο Γιάκος είχε κεφαλιά στο δοκάρι από κόρνερ.

Η Κ-20 του ΠΑΣ είχε και ορισμένες καλές ευκαιρίες και για ένα ακόμη γκολ στο Α’ μέρος. Στο 83′ ο Χύζι Κέβι ανέτρεψε τον Ιωάννου που ήταν σε θέση βολής. Πέναλτι και αποβολή του ποδοσφαιριστή του ΟΦΗ. Ο Ιωάννου εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 2-0. Όμως στο 87′ ο Ροβίθης σέντραρε από τα πλάγια, και ο Φίλιος στην προσπάθεια να απομακρύνει την έστειλε στα δίχτυα και 2-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Ροβίθης σούταρε στην περιοχή και ισοφάρισε τελικά σε 2-2.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Μουσκάι, Πασχάλης (85′ Τσιρώνης), Τάχιας, Φίλιος, Φαρμάκης, Βασιλείου, Χαρίσης, Παπαρούνας, Ιωάννου, Μπουκουβάλας (33′ Γιάκος).
ΟΦΗ Κ20 : Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Μπαμπουλάκης, Χύζι Κέβι, Φάβος, Παπαδιός (55′ Σακλαμάκης), Μανιαδάκης, Βιτώρος (84′ Χατζάκης), Μαραθιανός, Βλαχάκης (55′ Γκαϊτάν), Ροβίθης.