K20 - K17 - K15

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 – Αστέρας Τρίπολης Κ20 (2-2) Για 78′ ο Πασχάλης

m13890156380_pas aster (2)Ισόπαλοι στα Γιάννινα με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν, τη Δευτέρα 6 Ιανουαρίου, ο ΠΑΣ και ο Αστέρας Τρίπολης, για τη 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League U20. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ νωρίς, με κεφαλιά του Χαρίση (9′) όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μισή ώρα αργότερα (39΄) ισοφάρισαν με τον Τσιώλη. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Φίλιος ωστόσο η ομάδα της Τρίπολης ισοφάρισε στο τελευταίο των καθυστερήσεων με γκολ του Γκρόσιου.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Μουσκάι, Φίλιος, Τάχιας, Φράγκος, Φαρμάκης, Βασιλείου (34΄ Τζιάλλας), Χαρίσης, Παπαρούνας (93΄ Χαλούλος), Ιωάννου, Πασχάλης (78΄ Γιάκος).

Αστέρας Τρίπολης Κ20 : Παπουρτζής, Γογώας, Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Βαζούκης, Χαδιάρης (63΄ Τόγρου), Τσιώλης (77΄Τριανταφύλλης), Καρυδόπουλος, Τσόφλιος, Μηλιώτης, Σαλαπάτας (58΄ Γκρόσιος)