K20 - K17 - K15

Super League Κ20 – Τα σημερινά αποτελέσματα και η βαθμολογία

m13901532920_super_league_k20 (2)Την Κυριακή 19 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκαν 4 αγώνες για την 20ή αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League U20.

Στα Γιάννινα, ο ΠΑΣ και η Καλλονή αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ ενώ η Ξάνθη επικράτησε στο Μαρτινέγκο επί του Εργοτέλη με σκορ 0-1 με το γκολ που σημείωσε ο Πασχαλάκης στο 59ο λεπτό.

Ο Πανιώνιος επικράτησε στην έδρα του επί του ΠΑΟΚ με σκορ 1-0 με γκολ του Ντουμιρσάι, στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης με αποτέλεσμα η ομάδα της Θεσσαλονίκης να υποχωρήσει στη 2η θέση της βαθμολογίας, έχοντας όμως και παιχνίδι λιγότερο από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Τέλος ο ΟΦΗ, συνεχίζει την ανοδική του πορεία και στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη δράση της 20ής αγωνιστικής επικράτησε του Πλατανιά με σκορ 1-2. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Χύζι και Μανιαδάκης.  Ο Πλατανιάς μείωσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα με το Χαλκιαδάκη.