Χανιά – Πανηλειακός (1-1) Για 90′ ο Παπατζίκος

4a113f471c2a5b84522e8cea484d95ef_LΙσόπαλοι 1-1 ήρθαν Χανιά και Πανηλειακός σε ένα δύσκολο γήπεδο λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας κάποιες καλές στιγμές, αλλά όχι τη μεγάλη ευκαιρία. Ο Πανηλειακός έκανε ελάχιστες επισκέψεις στα καρέ του Θεοδωρόπουλου και το 0-0 παρέμεινε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στη συνέχεια, με τους Χανιώτες να έχουν την υπεροχή, ενώ στο 61’ είχαν δοκάρι με τον Πάγκαλο. Στο 71’ όμως ο Κυριάκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έκανε το 0-1 για τον Πανηλειακό. Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως ο Πάγκαλος απάντησε, ισοφαρίζοντας για τα Χανιά σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

AO Xανιά : Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Παπατζίκος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Γκούμας, Πότσι (72’ Σκάρος), Τσάτσος (57’ Κοσταντίνοφ), Μπουντόπουλος (78’ Λουκίνας), Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος

Πανηλειακός : Πίτκας, Γαλανόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Κυριάκος, Φλίγκος, Βοσκόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πόνσε (56’ Λαλίν), Ολίσε, Μπιτάνγκ