Β ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΣ Πατρίδας – Δόξα Λιανοβεργίου 0-1

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι παρακολούθησαν οι 150 θεατές που βρέθηκαν στον Δημοτικό Γήπεδο Πατρίδας, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας. Η Δόξα Λιανοβεργίου με ένα εντυπωσιακό τέρμα από τα 40 μέτρα, επικράτησε του ΑΣ Πατρίδας και με τη νίκη της αυτή εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο στην Α2 Ερασιτεχνική.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν γενικότερα ισορροπημένο, ενώ στο δεύτερο η ομάδα της Πατρίδας ρίσκαρε περισσότερο, άσκησε έντονη πίεση χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά η ομάδα του Σάκη Παγγούρα κατάφερε να κρατήσει το πολύτιμο 0-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κ.κ. Παζαρτζικλή και Τριανταφυλλίδη.

ΑΣ Πατρίδας : Μοτσιόπουλος, Ορφανίδης, Σιακαβάρας, Σότι (46′ Δημούλας), Γερασιμίδης (31′ Κώτελης), Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος, Λασκάρογλου, Μωυσίδης, Τσιρέλας (74′ Ντινόπουλος), Σιδηρόπουλος

Δόξα Λιανοβεργίου : Ματσούκης, Γερόπουλος, Καρατιάτσας, Τσάκαλος (46′ Λουκάς), Ματσούκας, Ξανθόπουλος (75′ Ουζούνης), Γελαδάρης (89′ Ζαχόπουλος), Πλέσκας, Χαρισόπουλος, Τσογιάννης, Ιωάννου