ποινεςΗ Πειθαρχική Επιτροπή της Ένωσης επέβαλλε τις κάτωθι ποινές στους αποβληθέντες ποδοσφαιριστές του Σαββατοκύριακου 1 & 2/3/2014:

2.-Καρολίδης Α. (Απόλλων Αγίου Γεωργίου) 4 αγωνιστικές ημέρες & 40 Ευρώ

3.-Καλυβιώτης Δ. (Εθνικός Κλειδιού) 2 αγωνιστικές ημέρες & 20 Ευρώ

4.-Καραγιάννης Α. (Ερμής Τριλόφου) 1 αγωνιστική ημέρα & 10 Ευρώ

Επίσης η επιτροπή αποφάσισε να καλέσει σε απολογία:

1.-Το σωματείο Απόλλων Αγίου Γεωργίου για είσοδο των φιλάθλων του στον αγωνιστικό χώρο και διαπληκτισμό τους με τους αντιπάλους ποδοσφαιριστές στον αγώνα της 1/3/2014 Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Εθνικός Κλειδιού, με αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή του αγώνα για 10 λεπτά, καθώς και τον δηλωθέντα ως προπονητή στον παραπάνω αγώνα παράγοντα του, για βίαια, απειλητική και υβριστική συμπεριφορά του προς τον διαιτητή του αγώνα.

2.-Το σωματείο Αχιλλέας Νεοκάστρου για ρίψη μπουκαλιού νερού προς τον Β΄βοηθό διαιτητή, που τον πέτυχε στο πόδι, με αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή του αγώνα για 1 λεπτό, στον αγώνα της 1/3/2014 Αχιλλέας Νεοκάστρου – Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου, καθώς και τον παράγοντα του σωματείου, που δηλώθηκε ως γιατρός αγώνα, για βίαιη, απειλητική και υβριστική συμπεριφορά του προς τον διαιτητή.

3.-Μηδενίζει το σωματείο Ηρακλής Γεωργιανών στον αγώνα πρωταθλήματος της 2/3/2014 Ηρακλής Γεωργιανών – ΑΟ Μαρίνας και κατακυρώνει τον αγώνα υπέρ του ΑΟ Μαρίνας με σκορ 4-1, του αφαιρεί δύο (2) βαθμούς από το τρέχον πρωτάθλημα και δύο (2) βαθμούς από το επόμενο πρωτάθλημα και του επιβάλλει χρηματική ποινή 500 Ευρώ, γιατί στον παραπάνω αγώνα έμεινε με λιγότερους από επτά (7) ποδοσφαιριστές πριν από την κανονική του λήξη.