ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΑΕ Χαρίεσσας 2-0 (photo)

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και με την παρουσία ελάχιστων θεατών στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ επικράτησε της ΑΕ Χαρίεσσας με 2-0 και θέλει δύο ακόμη βαθμούς και να κατακτήσει μαθηματικά τον τίτλο. Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα δεν έθελξε με την απόδοση της, κατάφερε όμως με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο να πετύχει την 24η νίκη της στο πρωτάθλημα. Από την άλλη πλευρά, το σύνολο του Δημήτρη Χαλκιά (αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο) έπαιξε κυρίως αμυντικά και σε γενικές γραμμές κράτησε μακριά τα επιθετικά ατού των “ασπρόμαυρων”.

Το “φιλμ” του αγώνα

9′ Πάσα του Κώστα στον Γιώργο Κίτσα, σουτ του τελευταίου διώχνει σε κόρνερ ο Αντιφάκος.

13′ Ατομική ενέργεια του Γιώργου Κίτσα, απέναντι από τον πορτιέρο της ΑΕΧ δεν θα καταφέρει να τον νικήσει.

23′ Διαμαρτυρίες για χέρι αμυντικού σε σουτ του Γιώργου Κίτσα, “παίζετε” λέει ο κ. Μελτζανίδης.

27′ Πάσα του Γιώργου Κίτσα στον Τζέπη, σουτ του τελευταίου από το ύψος του πέναλτι λίγο άουτ.

31′ “Σπάσιμο” του Γιώργου Κίτσα για τον προωθημένο Μουρατίδη, ωραίο σουτ του αμυντικού του ΠΑΟΚ λίγο άουτ από το “Γ” της εστίας του Αντιφάκου.

49′ Σουτ του Λευτέρη Κίτσα από αριστερά, η μπάλα στο δοκάρι.

65′ ΓΚΟΛ! Ωραία ατομική ενέργεια του Σπύρου Κίτσα, εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα (1-0)

71′ Εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Κίτσα, αποδέκτης της μπάλας ο Σπύρος Κίτσαςς, το σουτ όμως διώχνουν οι αμυντικοί.

73′ Εντυπωσιακό διαδοχικό “ένα-δύο” του Μουρατίδη με Κώστα Κίτσα και Ζωγράφο, σέντρα σουτ που παίρνει περίεργη τροχιά, η μπάλα όμως καταλήγει άουτ.

77′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Ζωγράφου από αριστερά στον Γιώργο Κίτσα, σουτ μέσα από την περιοχή και το 43ο τέρμα του επιθετικού του ΠΑΟΚ είναι γεγονός (2-0)

82′ Σουτ του Σπύρου Κίτσα από το ύψος της περιοχής, άουτ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Νατσιούρα και Μουσενίκα.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Θεοδώρου, Κίτσας Λ. (75′ Δημοσθένους), Τόλιος (46′ Κίτσας Σ.), Μουρατίδης, Τζέπης, Κίτσας Γ., Κίτσας Π., Πατατούκας, Ζαχαριουδάκης (46′ Ζωγράφος), Κίτσας Κ., Λαδάς.

ΑΕ Χαρίεσσας : Αντιφάκος, Κανδηλίδης, Τσίπης, Χαλκιάς, Κατσουγιαννόπουλος, Στογιάννης, Τόσκα, Σιδηρόπουλος, Καρασαρίδης Β. (90′ Χρυσαφίδης), Κελεσίδης, Σταυρίδης (75′ Καρασαρίδης Δ.)