K20 - K17 - K15

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 – Παναθηναϊκός Κ20 (1-4) Για ένα ημίχρονο ο Πασχάλης

dc0774d520745522ea9fa57450850648_LEξαιρετικός ήταν ο Παναθηναϊκός στα Ιωάννινα, όπου επικράτησε με 4-1 του ΠΑΣ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Με τον Νίκο Γιαννιτσάνη να βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα και να σημειώνει χατ τρικ, ενώ ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε από το 52ο λεπτό με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Τζανουλίνου.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυναμικά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τα δύο σουτ στο 16′ και στο 17′ να αποκρούονται από τον Κολιοφούκα, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να σταματήσει το πλασέ του Νιούμαν στο 34ο λεπτό. Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Αγγελόπουλος κέρδισε πέναλτι από τον Φράγκο, με τον Γιαννιτσάνη να εκτελεί εύστοχα την εσχάτη των ποινών!

Ο Παναθηναϊκός στο 45’, έκανε το 0-3 όταν μετά από σέντρα του Μυρθιανού ο Γιαννιτσάνης αφύλακτος μέσα στην μεγάλη περιοχή με κεφαλιά σημείωσε το δεύτερό του γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 52ο λεπτό, καθώς ο Νάκος ανατράπηκε από τον Τζανουλίνο που αποβλήθηκε και ο Μουσκάι μετέτρεψε το πέναλτι σε γκολ, μειώνοντας σε 1-3. Οι «πράσινοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, με τον Γιαννιτσάνη να «γράφει» στο 78’ το τελικό 1-4.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Μουσκάι, Φίλιος, Τάχιας, Φράγκος, Πανταζής, Φαρμάκης (83’ Τζιάλλας), Καμπέρης (61’ Γιάκος), Νάκος, Αναστασιάδης, Πασχάλης (46’ Ιωάννου).

Παναθηναϊκός Κ20 : Γκέκας, Ξηρός, Μυρθιανός, Χουχούμης, Τζανουλίνος, Αγγελόπουλος Β., Χαλκιαδάκης, Νιούμαν (54’ Κάσας), Υμεράι (79’ Γεροκωνσταντής), Αγγελόπουλος Γ., Γιαννιτσάνης (83’ Μπαμίχα).