Τύρναβος – Εθνικός Γαζώρου (1-0) Για 90′ ο Κουκόλης

687ebe78d7f13edf725e01803dab0746_LΗ απουσία κινήτρου ήταν εμφανή στο ματς του Τυρνάβου με τον Εθνικό Γαζώρου, όπου η θεσσαλική ομάδα επιβλήθηκε 1-0 των Σερραίων.

Ο Τύρναβος βελτίωσε την βαθμολογική του θέση στο Βόρειο όμιλο ενώ οι “μπλε” παρέμεινα χωρίς νίκη για τέσσερις συνεχόμενες αγωνιστικές.

Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Σαχινίδης με σουτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από εκτέλεση φάουλ του Αντρέ.

Τύρναβος: Πρίφτης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Καραμανλής, Ιβανίδης, Μπάρος, Όμο, Αντρέ, Ποκόνγκ (68′ Τσούλαλος), Γεωργίου, Κανούλας (52′ Σαχινίδης)

Εθνικός Γαζώρου: Μέλκας, Κουκόλης, Κωφοκώτσιος (66′ Σρντιτς), Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης, Νατσιόπουλος (65′ Μεταλλίδης), Μπαργκά, Κωνσταντινίδης (47′ Ναστέφσκι), Γκαϊδαρτζής, Τσουβαλτσίδης.