Χανιά – Αστέρας Μαγούλας (1-0) Για 90′ ο Παπατζίκος

a8703e879eadb6a7c91d53cc825f29b8_LΧάρη στο τέρμα του Λουκίνα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων τα Χανιά επιβλήθηκαν του Αστέρα Μαγούλας με 1-0 και εξασφάλισαν και μαθηματικά τη συμμετοχή τους στα μπαράζ ανόδου της Football League.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με καλό ρυθμό χωρίς όμως τη μεγάλη φάση. Στο 38′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Κορνελάτου, γεγονός που δυσκόλεψε στη συνέχεια τα πράγματα για τον Αστέρα.

Τα Χανιά προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα ενώ είχαν και χαμένο πέναλτι στο 42′. Ο Βασιλόγιαννης ανετράπη μέσα στην περιοχή, ο Πάγκαλος ανέλαβε την εκτέλεση, όμως έστειλε τη μπάλα άουτ

Τελικά τη λύση έδωσε λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης ο Λουκίνας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

ΑΟ Χανιά : Θεοδωρόπουλος, Παπατζίκος, Μανωλάς, Χατζηησαΐας, Καμπλιώνης, Πάγκαλος, Μαραγκουδάκης, Γκούμας, Βασιλόγιαννης (75′ Σκάρος), Πότσι (62′ Λουκίνας), Τσάτσος.

Αστέρας Μαγούλας : Κασμερίδης, Σαμαρόπουλος, Κορνελάτος, Νόνης, Δωμάτας, Κανελλόπουλος, Ντιέγκο, Παπαευθυμίου, Μίτκας, Αντωνόπουλος, Ίβιτς (62′ Πέρελμαν).