αρχείο λήψηςΜε την ολοκλήρωση των τριών ημιτελικών φάσεων του εφηβικού πρωταθλήματος, οι «6» φιναλιστ που προκρίθηκαν είναι οι Δούκας, Αρίων Πτολεμαίδας, ΧΑΝΘ, Διομήδης Άργους, Ζαφειράκης Νάουσας και Πανελλήνιος. Ο τόπος διεξαγωγής της τελικής φάσης θα αποφασιστεί από την ΕΑΠ της ΟΧΕ, ενώ οι ημερομηνίες είναι 14-17 Απριλίου.

Τα αποτελέσματα στις ημιτελικές φάσεις

Θεσσαλονίκη
Ιωνικός Ν.Φ.-ΧΑΝΘ 19-30
Πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-8, 5-8, 6-13, 9-17 (ημ), 13-20, 14-22, 15-25, 17-27, 18-28, 19-30
ΧΑΝΘ (Κοκτσίδης), Τσιρώνης, Κοέν, Λέμπερος, Σειρεκίδης 5, Μελετάκος 4, Ζωσιμίδης, Τσαγκαράκης 7, Τσόγιας 1, Πάτσιας 1, Πατσιαβάς 1, Παπαδόπουλος 4, Τζίνεβης 3, Αργυρόπουλος 2, Μπαιρλής 1, Στίγγας 1, Μηλόπουλος
Διαιτητές: Τόλιος, Δελόγλου. Δίλεπτα: 4/3. Πέναλτυ: 0/3-0/1
Ιωνικός Ν.Φ. (Καρνάβος) Συμεωνίδης, Νεράντζης 1, Δημητρακόπουλος, Ηλιόπουλος 6, Γαραντωνάκης 3, Καπετανάκης, Κολλύρης, Κρητικός 1, Δημουλίνος 1, Σωτηρίου, Βρελάς-Σπυρόπουλος, Θεοχάρης 2, Κεδέρης 3, Τσομπανίδης 1, Αμπατζόγλου 1

Φίλιππος Βέροιας-Διομήδης Άργους 21-22
Πεντάλεπτα: 2-2, 3-7, 5-9, 6-9, 7-12, 9-12 (ημ), 9-13, 12-14, 13-15, 16-19, 17-19, 21-22
Φίλιππος Β. (Τριανταφυλλίδης), Αποστολίδης 4, Θωμαίδης 4, Παντελίδης 6, Χαραλαμπίδης 3, Καραβίτης, Πιστοφίδης, Μπαλτατζής, Ψωμιάδης , Κύρτσιος, Μάντζος, Κουκουπτσίδης, Τσαμήτρος, Μπαζάκας, Σερασίδης 2, Κωσταράκης 2, Τυφλίδης
Διομήδης (Δημητρούλιας) Πασσιάς 9, Κολυτούμπας, Ρουμελιώτης, Μπακατσέλος, Κουτρουμπής, Σπέντζος 8, Ξαγοράρης, Μπεκιάρης, Καρκαλάτος 3, Βύρλος 2, Νικολίτσας , Παπαδόπουλος, Χρηστένας, Μουσταίρας, Αργέντος
Διαιτητές: Τόλιος, Δελόγλου. Δίλεπτα: 1/4. Πέναλτυ: 0/0-2/2

ΧΑΝΘ-Διομήδης Άργους 21-21
Πεντάλεπτα: 0-0, 3-1, 3-4, 4-6, 6-6, 8-7 (ημ), 9-9, 10-11, 14-12, 16-16, 19-18, 21-21
ΧΑΝΘ (Κοκτσίδης), Τσιρώνης, Κοέν, Λέμπερος, Σειρεκίδης 4, Μελετάκος 5, Ζωσιμίδης 2, Τσαγκαράκης 2, Τσόγιας, Πάτσιας 2, Πατσιαβάς, Παπαδόπουλος 2, Τζίνεβης 4, Αργυρόπουλος, Μπαιρλής, Βαρδάκας
Διομήδης (Δημητρούλιας), Πασσιάς 5, Κολυτούμπας 1, Ρουμελιώτης, Μπακατσέλος, Κουτρουμπής 5, Σπέντζος 5, Ξαγοράρης, Μπεκιάρης, Καρκαλάτος 2, Βύρλος, Νικολίτσας 3, Παπαδόπουλος, Χρηστένας, Μουσταίρας, Αργέντος
Διαιτητές: Θεοδοσάκης, Νάσκος. Δίλεπτα: 1/3. Πέναλτυ: 0/0-3/2

ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας 34-24
Πεντάλεπτα: 3-0, 5-3, 6-5, 9-7, 11-9, 17-11 (ημ), 20-14, 22-16, 23-19, 26-22, 30-24, 34-24
ΧΑΝΘ (Κοκτσίδης), Τσιρώνης, Κοέν, Λέμπερος, Σειρεκίδης 12, Μελετάκος 5, Ζωσιμίδης, Τσαγκαράκης 6, Τσόγιας 2, Πάτσιας, Πατσιαβάς 1, Παπαδόπουλος 4, Τζίνεβης 1, Αργυρόπουλος 1, Μπαιρλής 2, Βαρδάκας, Μηλόπουλος
Φίλιππος Β. (Τριανταφυλλίδης), Αποστολίδης 6, Θωμαίδης 4, Παντελίδης 2, Χαραλαμπίδης 4, Καραβίτης, Πιστοφίδης, Μπαλτατζής, Νούλας, Ψωμιάδης 1, Κύρτσιος, Μάντζος, Κουκουπτσίδης, Τσαμήτρος, Μπαζάκας, Σερασίδης1, Κωσταράκης 6
Διαιτητές: Θεοδοσίου, Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4/4. Πέναλτυ: 5/5-5/3
Στα άλλα παιχνίδια του ομίλου ο Φίλιππος επικράτησε το πρωί του Ιωνικού ΝΦ με 27-20 και ο Διομήδης το απόγευμα με 30-21.

Όλη η εικόνα της ημιτελικής φάσης
ΓΗΠΕΔΟ «ΜΙΜΗΣ ΤΣΙΚΙΝΑΣ» – 24 & 25 ΜΑΡΤΙΟΥ

Αποτελέσματα
Φίλιππος-Ιωνικός 27-20
ΧΑΝΘ-Διομήδης 21-21
ΧΑΝΘ-Φίλιππος 34-24
Διομήδης- Ιωνικός 30-21
Ιωνικός-ΧΑΝΘ 19-30
Φίλιππος-Διομήδης 21-22

Τελική Βαθμολογία
Ομάδα Βαθμοί τέρματα
1.ΧΑΝΘ 5 85-64
2.Διομήδης 5 73-63
3.Φίλιππος 2 72-76
4.Ιωνικός Ν.Φ 0 60-87

Νάουσα
ΠΑΟΚ -Ζαφειράκης 35-39
Πεντάλεπτα 4-4 8-5 10-10 12-11 17-14 20-17 (ημ) 23-22 24-28 25-31 28-34 31-37 35-39
ΠΑΟΚ ( Περβανάς Δημήτρης) Γιαννακίδης, Ραφτόπουλος, Τσεσμετζίδης 6, Καραβασίλης 5, Καραγκιοζόπουλος 10,Παπαπέτρου, Αργυρόπουλος, Λαουτίδης 2, Αποστόλου 1, Πάνος 2, Μπαλέτας, Μήλιος2, Παντόπουλος, Ρωμανίδης 5, Μέλλιος 3, Παισιάδης.

Ζαφειράκης ( Παυλίδης Τέο), Ψωμιάδης, Θεοδωρόπουλος 5, Κουτσιφλιάνος 4, Τριανταφυλλίδης 7,
Βεζυργιανόπουλος, Ρότζιος Γ, Ρότζιος Π 4, Τσατσάς 5, Τσαγεράς 3, Αλπανίδης3, Τζουβάρας 2, Τσαχουρίδης, Παρασκευαίδης, Ματζώρος 1, Μαυροδουλάκης 5,Κεχαγιάς.
Πέναλτι 2/2 4/4
Δίλεπτα 2/2
Διαιτητές Μαυρίδης Τομίδης

Πανελλήνιος Δράμα 86
Πεντάλεπτα 2-1 5-3 6-5 8-10 12-14 17-15 (ημ) 21-17 22-20 24-22 28-25 29-26
Πανελλήνιος ( Δημήτρουλας Χρήστος) Παζάρογλου, Παπαπούλιος 2, Μακρυγιάννης 3, Ταουσάνης 3, Κρητικός 3, Καλλονιάτης , Σοφικίτης, Παναγιώτου , Παπαχρήστος 5, Μολφέτας 1, Ταουσάνης Αθ , Λεμπέσης 2, Πετρόγγονας, Νικολούτσος 3, Σαλαπάτας 2, Τσακουρίδης 4.

Δράμα 86 (Τογανίδης Θόδωρος) Μασλούγκας , Παπαδόπουλος 12, Τουνγκελίδης 3, Γιάγκου 4, Τορνικίδης Π , Ξανθόπουλος Χ 1, Παπαστυλιανός Χ 1, Μποσκοψίου, Ξανθόπουλος Α 1, Φιλιππίδης Χ,. Τορκινίδης Β 1 Κατσαβουνίδης , ΔασκάλουΑ, Παπαδόπουλος Ν 3, Κουρτίδης Γ Παγωνίδης Ι 1.
Πέναλτι 7/5 4/4
Δίλεπτα 11/ 8
Διαιτητές Μαυρίδης Τομίδης

Τα αποτελέσματα:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ – Π.Α.Ο.Κ: 33-24
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΔΡΑΜΑ 86: 35-24

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ: 25-20
ΔΡΑΜΑ 86 – Π.Α.Ο.Κ: 34-34

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
Π.Α.Ο.Κ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: 35-39
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ – ΔΡΑΜΑ 86: 29-26

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 6 ( 99-79)
2. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 4 (82-75)
3. ΠΑΟΚ 1 (93-106)
4. ΔΡΑΜΑ 1 (84-98)

ΔΑΪΣ
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 21-23
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 7-6, 8-7, 8-10, 8-14 (ημ) 11-14, 13-15, 15-19, 15-19, 17-20, 21-23
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σκανδάλης – Πελεκίδης):Μπέτζιος, Παπαδόπουλος Κ., Μούρτζινος, Αρβανιτίδης, Δεληζάνος 1, Ιμσιρίδης Κ., Μουρατίδης, Βαγγελτζίκης 1, Ντουλματζής 4, Κοπαΐδης 2, Λιάπης 3, Ιμσιρίδης Θ. 6, Παπαδόπουλος Π. 3, Τσαμεσίδης 1.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πασιαλής – Φυραρίδης): Μυλόπουλος , Χαϊτίδης 2, Κόλλιας 3, Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης 3, Γκούμας , Χαραλαμπίδης, Κουτμανόγλου, Τσαναξίδης 5, Τόσκας 1, Μουλάκης , Πετρίδης 3, Παπακοσμάς 6, Δήμου.
Δίλεπτα: 2- 5
Πέναλτι: 2/2 – 1/1
Διαιτητές: Βήτας – Φωκίτης

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ: 23-27
Πεντάλεπτα: 4-2, 5-5, 9-7, 11-9, 12-10, 14-10 (ημ) 17-11, 17-15, 20-16, 22-19, 23-23, 23-27
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πιλαλίδης): Αθανασίου, Παλιός, Γιουμπάκης, Λουκοφτσής 3, Μπουκουβάλας, Βαφειάδης 3, Αρβανιτίδης 6, Μαυρόπουλος 6, Κώστας 5, Κουργιαντάκης, Γκοκτσής, Κυριακού, Κώστας , Δοϊτσίνης.

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης – Ζιβούλοβιτς): Μπραουδάκης(τ/φ), Καρόπουλος(τ/φ), Ηλιόπουλος 6,
Μωραΐτης Μ. 1, Αποστολίδης 4, Στεφανίτσης 1, Κόντος 2, Κάλλης 2, Πολύδωρος 2, Ζιβούλοβιτς 4, Αποστολόπουλος , Παππάς 3, Πάνου 2, Ζέπος, Κορδογιάννης , Λάγιος.

Δίλεπτα: 0 – 1
Πέναλτι: 1/1 – 0
Διαιτητές: Βήτας – Φωκίτης

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 6
2. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 4
3. ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 2
4. ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 0

Προκρίνονται ΑΣΕΔ και Αρίων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: 27-16
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 36-17

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: 20-14
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 29-21

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ: 23-27
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 21 -23

*handball.org.gr