Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Basket

Παγκόσμιο Κύπελλο Ισπανίας – Το πρόγραμμα της Ελλάδας

fe11d0135d5cc46e910c811f0d76a988_LΤο πρόγραμμά της στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ισπανίας (30/8-14/9/2014) έμαθε η Εθνική Μπάσκετ Ανδρών μετά από σχετική ανακοίνωση της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Μπάσκετ (FIBA). Αναλυτικά:

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1η ΗΜΕΡΑ (30/8)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Αίγυπτος-Σερβία
19:00 Γαλλία-Βραζιλία
23:00 Ιράν-Ισπανία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)
13:30 Κροατία-Φιλιππίνες
18:30 Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
21:00 ΕΛΛΑΔΑ-Σενεγάλη

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
13:30 Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία
17:00 Νέα Ζηλανδία-Τουρκία
22:30 ΗΠΑ-Φινλανδία

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Ανγκόλα-Κορέα
17:30 Αυστραλία-Σλοβενία
20:00 Μεξικό-Λιθουανία

2η ΗΜΕΡΑ (31/8)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Σερβία-Γαλλία
23:00 Ισπανία-Αίγυπτος
19:00 Βραζιλία-Ιράν

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)
14:30 Αργεντινή-Κροατία
18:30 Σενεγάλη-Πουέρτο Ρίκο
21:00 Φιλιππίνες-ΕΛΛΑΔΑ 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
13:30 Δομινικανή Δημοκρατία-Νέα Ζηλανδία
17:00 Φινλανδία-Ουκρανία
22:30 Τουρκία-ΗΠΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Κορέα-Αυστραλία
17:30 Σλοβενία-Μεξικό
20:00 Λιθουανία-Ανγκόλα

3η ΗΜΕΡΑ (1& 2/9)

Δευτέρα, 1 Σεπτεμβρίου
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
23:00 Βραζιλία-Ισπανία
19:00 Γαλλία-Αίγυπτος
16:30 Ιράν-Σερβία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)
13:30 Κροατία-Σενεγάλη
18:30 Αργεντινή-Φιλιππίνες
21:00 Πουέρτο Ρίκο-ΕΛΛΑΔΑ 

Τρίτη, 2 Σεπτεμβρίου
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Ουκρανία-Τουρκία
18:30 ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία
22:30 Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Ανγκόλα-Μεξικό
17:30 Αυστραλία-Λιθουανία
20:00 Κορέα-Σλοβενία

4η ΗΜΕΡΑ (3/9)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Αίγυπτος-Ιράν
19:00 Σερβία-Βραζιλία
23:00 Ισπανία-Γαλλία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)
14:30 Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο
18:30 Σενεγάλη-Αργεντινή
21:00 ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Νέα Ζηλανδία-Ουκρανία
18:30 Τουρκία-Φινλανδία
22:30 Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Μεξικό-Αυστραλία
17:30 Σλοβενία-Ανγκόλα
20:00 Λιθουανία-Κορέα

5η ΗΜΕΡΑ (4/9)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Βραζιλία-Αίγυπτος
19:00 Ιράν-Γαλλία
23:00 Σερβία-Ισπανία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλη)
15:00 Σενεγάλη-Φιλιππίνες
19:00 Κροατία-Πουέρτο Ρίκο
23:00 Αργεντινή-ΕΛΛΑΔΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Φινλανδία-Νέα Ζηλανδία
18:30 Ουκρανία-ΗΠΑ
22:30 Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Αυστραλία-Ανγκόλα
17:30 Κορέα-Μεξικό
21:30 Λιθουανία-Σλοβενία

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

19:00 Α3-Β2 (Ε5)
23:00 Α1-Β4 (Ε6)

Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

17:00 Γ3-Δ2 (Ε1)
21:00 Γ1-Δ4 (Ε2)

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

19:00 Α4-Β1 (Ε7)
23:00 Α2-Β3 (Ε8)

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

17:00 Γ4-Δ1 (Ε3)
21:00 Γ2-Δ3 (Ε4)

Τρίτη, 9 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

18:00 Νικητής Νικητής Ε1-Νικητής Ε2 (F1)
22:00 Νικητής Νικητής Ε3-Νικητής Ε4 (F2)

Τετάρτη, 10 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

19:00 Νικητής Ε5-Νικητής Ε6 (F3)
23:00 Νικητής Ε7-Νικητής Ε8 (F4)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Πέμπτη, 11 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)

22:00 Νικητής F1-Νικητής F2

Παρασκευή, 12 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

23:00 Νικητής F3-Νικητής F4

Σάββατο, 13 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

19:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 

Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)

22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ

*onsports.gr