K20 - K17 - K15 - Εθνικές Ομάδες

Ελλάδα Κ16 – Σλοβακία Κ16 (4-0) Στο 71′ ο Ράδης (vid)

b_280_280_16777215_0___images_stories_1_13_xeimonas_slovakia_greece_u16_2Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Κ-16, καθώς στο δεύτερο της αγώνα για το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνει η Π.Ο. Μολδαβίας, επικράτησε της Σλοβακίας με σκορ 4-0.

Οι Έλληνες διεθνείς επέβαλαν, από τα πρώτα λεπτά, το ρυθμό τους και άνοιξαν το σκορ στο 10΄ με τον Λημνιό.

Ο Παυλίδης διπλασίασε τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στο 18ο λεπτό, ενώ ο Τζουμάκης σημείωσε το τρίτο γκολ στο 35΄.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Λημνιός βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Τελευταίος αγώνας της Εθνικής είναι τη Δευτέρα 5/5 και ώρα 12:00 με τη διοργανώτρια χώρα.

ΕΛΛΑΔΑ: Σιαμπάνης, Μπέτσας (62΄ Βαλμάς), Κατράνης, Ζήσης, Ρέτσος (71΄ Ράδης), Δερμιντζάκης (71΄ Κηπουρός), Νάτσος (62΄ Σκόνδρας), Λημνιός (71΄ Αργυρίου), Παυλίδης (62΄ Τοπουζλής), Τζουμάκης (48΄ Χελάς), Βάρκας (71΄ Καμπόσος).