3d4e3e7897832c35424bd5bab53b438a_LΔιαβάστε όλο το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της Ευρωλίγκας, με τον Παναθηναϊκό να συμμετέχει στον 3ο όμιλο και τον Ολυμπιακό στον 4ο, η οποία αρχίζει στις 16 και 17 Οκτωβρίου.

Η Ευρωλίγκα γνωστοποίησε το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της σεζόν 2014-15, με τον Παναθηναϊκό (3ος όμιλος) να αρχίζει εντός έδρας τις υποχρεώσεις του, υποδεχόμενος την πολωνική Τούροφ και τον Ολυμπιακό (4ος όμιλος) εκτός και συγκεκριμένα στο «σπίτι» της ισπανικής Βαλένθια. Αναλυτικά:

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2014-15

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-17/10)   –   6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Νικητής Προκριματικών

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία)

Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)

Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10)   –   7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Νικητής Προκριματικών-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία)

Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10) –   8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4-5/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

Νικητής Προκριματικών-Σάσαρι (Ιταλία)

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία)

Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6-7/11)   – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νικητής Προκριματικών

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία)

Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11) – 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Νικητής Προκριματικών-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)

Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

πηγή