Πανθρακικός – SKODA Ξάνθη (1-0) Στο πρώτο ημίχρονο ο Βασιλακάκης

ded29a23cbea130f4275b33076f6e96a_LΈνα γκολ του Χασομέρη 8 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να πάρει ο Πανθρακικός την νίκη 1-0 κόντρα στην Skoda Ξάνθη σε φιλικό προετοιμασίας.

Η Ξάνθη προσπάθησε να αντιδράσει και να φέρει τον αγώνα στα ίσια κυρίως με τους Σολτάνι και Ομπόντο, αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, με αποτέλεσμα να μείνει το 1-0 και να φύγουν ηττημένοι από την Κομοτηνή.

Πανθρακικός: Φερνάντεζ, Τσουμάνης, Σερφά, Σαμπάτ, Εμπό, Μεχία, Πέρες, Κάσες, Μπαϊκαρά, Χασομέρης, Τζάνης. Έπαιξαν και οι: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Χρήστου, Ζδράβος, Λαδάκης, Καθάριος, Ντιγκινί, Πασχαλάκης, Φραγκούλης, Λίτσκας, Γκουτζίδης.

Skoda Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Φλίσκας, Παπαστεριάνος, Βασιλακάκης, Λουσέρο, Σολτάνι, Ράνος. Έπαιξαν και οι: Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Τσαμούρης, Κολλαράς, Μπαρέττας, Πασχαλάκης, Κομεσίδης, Ομπόντο, Ολιβέιρα, Λαζαρίδης και Τριάδης.