Πανσερραϊκός – Απόλλων Αρναίας (3-1) Γκολ ο Ξαγοράρης, χαμογέλασε ο Παπαστεργίου! (vid)

98349fff150eee53f073fffd2ae4c9a9_LΜε δυο γκολ στα τελευταία λεπτά τα «λιοντάρια» έκαναν το 2 στα 2 φτάνοντας τους έξι βαθμούς στον πρώτο όμιλο

Με ιδανικό τρόπο συνεχίζει τις υποχρεώσεις του στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής ο Πανσερραϊκός που επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Αρναίας αν και χρειάστηκε να περιμένει τα τελευταία λεπτά για να πετύχει τα 2 γκολ που του χάρισαν τη νίκη. Το σκορ λοιπόν άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 11’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Ξαγοράρη και λάθος υπολογισμό του Μπίμπη, για να αντιδράσουν τα «λιοντάρια» στο 41’ με κεφαλιά του Δ. Τριανταφύλλου ύστερα από μπαλιά του Τάντιτς.

Το σκορ παρέμενε ισόπαλο μέχρι και το τελευταίο 10λεπτο, όπου οι γηπεδούχοι «λυτρώθηκαν» από τους Γκόγκα και Τάντιτς. Συγκεκριμένα, στο 83’ ο πρώτος ύστερα από μπαλιά του Γαίδαρτζή πλάσαρε εύστοχα τον Καραβελίδη και ο δεύτερος στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Πανσερραϊκός (Βασιλακάκης): Μπίμπης, Τριανταφύλλου Δ., Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Γαλακτερός (78′ Μουτεσίδης), Τριανταφύλλου Κ., Τσιμίκας, Παπαστεργίου (63′ Γκόγκας), Μπονέρης (46′ Περπερίδης), Τάντιτς, Γαίδαρτζής

Απόλλων Αρναίας (Νεοφώτιστος): Καραβελίδης, Λεμονής, Μαυριδόγλου (86′ Μπουλγκουρίδης Δ.), Σαλέπης, Τζιότζιος, Δημογκίκας, Μπουλγκουρίδης, Τσιντογιάννης, Γεωργούλας, Ξαγοράρης (50′ Ταουσιάνης), Γεωργίου