Ισπανία – Πετούσε…φωτιές ο Ρονάλντο! (vid)

83f2f7af76d62294ccc43a32f69f070d_L

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Κριστιάνο Ρονάλντο που σημείωσε τέσσερα τέρματα στη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης με 5-1 επί της Έλτσε.

Το… λάθος να προηγηθεί έκανε η Έλτσε στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» καθώς στη συνέχεια βρήκε απέναντί της το… μένος της Ρεάλ Μαδρίτης για να γνωρίσει τη βαριά ήττα με 5-1.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 15’ άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Αλμπακάρ. Στο 20’ ο Μπέιλ με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 28΄η «βασίλισσα» κέρδισε πέναλτι… σκάνδαλο για ν ευστοχήσει ο Ρονάλντο και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Πορτογάλος, φρόντισε να καθαρίσει το παιχνίδι πριν από το ημίχρονο και στο 32’ έκανε το 3-1. Στα τελευταία λεπτά, πρόσθεσε ακόμα δύο γκολ στον λογαριασμό του (80’, 93’) για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Νάβας, Καρβαλιάλ (65’ Αρμπελόα), Βαράν, Σέρχιο Ράμος (82’ Νάτσο), Μαρσέλο, Ιγιαραμέντι, Κρόος, Ίσκο, Χάμες (78’ Ερνάντεζ), Μπέιλ, Ρονάλντο.
ΕΛΤΣΕ: Ερέρα, Σίσμα, Λομπάν, Πελεγκρίν, Αλμπακάρ, Μοσκέρα, Γκονζάλεζ (67’ Πάσαλιτς), Ροντρίγκες (78’ Ερέρα), Κόρο (60’ Φαρ), Βίκτορ Ροντρίγκες, Γιόνατας.