Δημήτρης Ιτούδης – “Περίπατο” στην πρεμιέρα! (vid)

pegasus_LARGE_t_1041_106393323Kανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η ΤΣΣΚΑ του Δημήτη Ιτούδη απέναντι στην Άλμπα Βερολίνου, την οποία και κέρδισε μέσα στην θερμή της έδρα με 84-68. Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα του Ελληνα τεχνικού είχε έξι διψήφιους σκορερ, ενώ κορυφαίος ήταν ο Μίλος Τεόντοσιτς με 15π., 8ριμπ., 5 ασίστ και 2 κλεψίματα!

Οι Ρώσοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο μέρος, παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο (σ.σ. δέχθηκαν μόλις 12π.) και σημειώνοντας 22π. στο τελευταίο. Ετσι η διαφορά παγιώθηκε σε υψηλά επίπεδα, φτάνοντας ακόμη και τους 19π. (65-84), ένα λεπτό πριν το φινάλε του ματς.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 38-44, 50-62, 68-84

Άλμπα Βερολίνου : Γκίφεϊ 9(1), Κινγκ 5, Βάργκας 5(1), Ρίντινγκ 11(2τρ, 5ρ), Βόλφαρτ, Ρένφροε 7(5ρ), Χάμοντς 6(0/6τρ), ΜακΛιν 9(7ρ), Ραντόσεβιτς 8.
ΤΣΣΚΑ Μόσχας : Τεόντοσιτς 15(3/10τρ, 8ρ, 5ασ), Φριντζόν 10(2), Τζάκσον 10, Μαρκοϊσβίλι, Κορόμπκοφ, Ουίμς 15(1/5τρ, 5ασ), Ζοζούλιν, Στρέμπκοφ, Βοροντσέβιτς 10(2τρ, 6ρ), Κάουν 16(7/9δ, 9ρ), Χάινς 8.