Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Καμπανιακός (0-1) Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Υφαντίδη

26f28bdf4aa0837920c1a24e2390e284_LΤην πρώτη τους ήττα στο τρέχον πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής γνώρισαν οι γηπεδούχοι , με τον Κουντουρά στο 83’ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του αγώνα

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο 45λεπτο όλο το… ζουμί της αναμέτρησης του Βυζάντιου Κοκκινοχώματος με τον Καμπανιακό βρισκόταν στο δεύτερο 45λεπτο. Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν έμειναν στο 57’ με 10 παίκτες λόγω της δεύτερης κίτρινης που αντίκρισε ο Πόπτσης, ενώ στο 71’ βρέθηκαν μια ανάσα από το γκολ με τον Προβατίδη να «σημαδεύει» το δοκάρι. Τελικά παρά το γεγονός πως αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 83’ ο Κουντουράς με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (Ν. Καραμπιμπέρης): Σουμουλίδης, Γεωργαντέλης, Κουμπρόγλου, Φωτόπουλος, Παυλίδης, Κεφαλάς, Μουρατίδης (84 Σαουλίδης), Σπυρίδης (64 Καρλόπουλος), Μαρκόπουλος, Τσίλογλου (72 Βλάχος), Ταχματζίδης.

Καμπανιακός (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Παπάζης, Τρικαλινός, Δουρμούσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Υψηλός (74 Αποστολίδης), Ποπτσής, Χρήστου (90 Αλεξανδράκης), Κουντουράς, Προβατίδης (86 Γαβαλάς).