Φάσεις και γκολ από το εντυπωσιακό παιχνίδι στην Πολωνία και τη νίκη της Ιταλίας (vid)

452f5eb1aa56fd2652be0a2ee6084cb9_LΕντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Βρότσλαβ όπου η Πολωνία παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Ελβετία – Βασικός ο Κασάμι

Δεν έβγαλε νικητή η αναμέτρηση της Πολωνίας με την Ελβετία στο «Μιέσκι» του Βρότσλαβ. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με επιθετικούς προσανατολισμούς και έτσι αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 4’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ντρμιτς. Η απάντηση από τους Πολωνούς ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τέρμα του Γεντρέζικ.

Στο 61’ ο Μίλικ ανέτρεψε και έδωσε το προβάδισμα στην Πολωνία, ωστόσο οι γηπεδούχοι πλήρωσαν την αποβολή του Ζιρό στο 83’. Αυτό γιατί τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τέρμα του Φρέι.

ΠΟΛΩΝΙΑ: Μπόρουτς (46’ Φαμπιάνσκι), Γεντρζέτσικ (52’ Μπροζ), Σιόνεκ, Γκλικ, Ολκόφσκι, Γιοντλόβιεκ, Ρίμπους, Κρισόβιακ (67’ Τεόντορτσικ), Κούχαρσικ (53’ Ζίρο), Ζιελίνσκι (46’ Μίλικ), Λεβαντόφσκι (63’ Μιλά).
ΕΛΒΕΤΙΑ: Μπούρκι, Φον Μπέργκεν, Λανγκ, Σερ, Μουμπαντζέ, Φερνάντες (62’ Φρέι), Ινλέρ (46’ Μπεχράμι), Στόκερ (62’ Μεχμέντι), Σατσίρι, Κασάμι (67’ Σεφέροβιτς), Ντρμιτς (77΄Σονμπάχλερ).

Poland vs Switzerland (2:2), All Highlights… από cristian331

Goal Okaka – Italy 1-0 Albania -18-11-2014… από Bayeo