Γενικά

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Τρίκαλα 1-2

1418215623814255Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ αλλά… είχε το σθένος να απαντήσει και στο τέλος να πάρει τη νίκη. Ο ΑΟ Τρίκαλα επικράτησε με 1-2 του Οικονόμου στην Τσαριτσάνη και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής.

Το παιχνίδι είχε πολλές φάσεις μπροστά από τα καρέ των τερματοφυλάκων, μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια. Οι «κυανέρυθροι» όμως ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικοί και παρά το γεγονός πως ο Άγγελος Διγκόζης προτίμησε να ξεκινήσει με αλλαγές στο αρχικό σχήμα, στάθηκαν καλά και πήραν τη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα

8΄Σουτ Σαχινίδης μπλόκαρε ο Νούσιας
10΄Ο Κουτσόπουλος πέρασε την κάθετη μπαλιά για τον Ρεντζιλά ο οποίος πλάσαρε άουτ.
14΄ Σουτ του Κουντρουμπή μπλόκαρε ο Ντάσκας
22′ ΓΚΟΛ για την Τσαριτσάνη. Από πλάγιο άουτ του Κουλτσιάκη ο Γκουντρουμπής βρέθηκε στην μικρή περιοχή και με πλασέ πέτυχε το 1-0
33΄ Ο Σαχινίδης γύρισε για τον Καμπλιώνη αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
14:34
35  ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ. Ωραία ατομική προσπάθεια απο τον Μηνά, σέντρα και ο Ρεντζιλάς με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1
81΄Φάουλ του Σενκάι κεφαλιά του Κουμπούρα η μπάλα ψηλά άουτ
87΄ Εξαιρετική μπαλιά απο τον Μοσχάκη στον Καραγιάννη σουτ απέκρουσε σε κόρνερ ο Νούσιας. Εκτέλεσε ο Μοσχάκης κεφαλιά Σαχινίδη μόλις άουτ
90+1 Κεφαλιά απο Χάμο έπειτα απο σέντρα του Μπλατσέρη, η μπάλα πέρασε άουτ
4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μοσχάκης στον Καραγιάννη τετ α τετ και σουτ απέκρουσε ο Νούσιας

Οικονόμος Τσαριτσάνης : Νούσιας,Παπαιωάννου,Καλφούντζος,(54’Μανακούσιος), Μάντζιος, Κουμπούρας, Χάμος, Νάνος, Μπάμπαλης, Κουλτσιάκης, Καραγκούνης (77′ Σενκάι), Γκουντρουμπής (46 Μπλατσέρι).

Τρίκαλα : Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Στούμπος, Παπαευθυμίου, Μπασιάκας, Σαχινίδης, Καμπλιώνης (67′ Μοσχάκης), Ρεντζιλάς (54′ Καραγιάννης), Μηνάς, Κουλούρης (60′ Γεωργίου).