Μακροχώρι – Θύελλα Φιλώτα (0-5) Δοκιμές παικτών για τους γηπεδούχους, 30 λεπτά ο Ζαρογιάννης

mpala2

Σαρωτική η Θύελλα Φιλώτα, πέτυχε ευρεία φιλική νίκη επί του Μακροχωρίου στην Ημαθία με 0-5.

Η ομάδα του Νίκου Παπανώτα είχε πολύ καλή απόδοση σε γενικές γραμμές, ενώ πολλές ήταν οι δοκιμές παικτών από πλευράς Μακροχωρίου, στα πλαίσια της αναδιοργάνωσης του ρόστερ ενόψει του δεύτερου μισού του πρωταθλήματος.

Το ημίχρονο έκλεισε με 0-3 με γκολ των Σιδηρόπουλου Χ., Χαϊτίδη και Λάντι Κόλα, που πέρσι φόρεσε τη φανέλα των Λευκαδίων.

Στο 2ο ημίχρονο σκόραραν και οι Στασινόπουλος (πέρσι στη Βέροια Κ20) και Ζηνόβιος.

Η ομάδα του Φιλώτα, με την οποία αγωνίστηκε για 30 λεπτά ο Χρήστος Ζαρογιάννης (επέστρεψε στην ενεργό δράση μετά από διάστημα έξι και πλέον μηνών) ξεκίνησε τον αγώνα με τους Μιχαηλίδη, Καραπέτρο, Κιοσκερίδη, Σιδηρόπουλο Γ., Μπαμπάρη Α., Ανδρεάδη Α., Σιδηρόπουλο Χ., Στασινόπουλο, Χαϊτίδη, Βλαδίκα, Κόλα. Στο 2ο ημίχρονο πήραν χρόνο συμμετοχής και οι Σιμηχανίδης, Μισαηλίδης (αμφότεροι παίκτες των Λευκαδίων πέρσι) , Γετίμης , Ζηνόβιος, Ζαρογιάννης και Βελλίδης.