Ακαδημίες Ημαθίας - Β ΕΠΣ Ημαθίας

Σχολή & Ακαδημία Ποδοσφαίρου Μακεδόνα – Ενημερωτικό δελτίο

10440258_1424711867818751_8863243919459141576_nΑΝΤΡΙΚΟ

ΤΡΙΛΟΦΟΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 0-1

Μεγάλη νίκη για το πρωτάθλημα της Β΄ Κατ. της ΕΠΣΗ για την ομάδα του ΜΑΚΕΔΟΝΑ με σκορ 0-1 . Σκόρερ ΜΠΕΓΚΟΛΙ. Με την νίκη αυτή η ομάδα του Μακεδόνα σώθηκε και μαθηματικά, ανεξαρτήτως των αποτελεσμάτων στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια.

ΠΑΙΔΙΚΟ

ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ-ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ 3-1

Νίκη με ανατροπή για την ομάδα του ΜΑΚΕΔΟΝΑ. Αν και βρέθηκε να χάνει στο Α΄ημίχρονο  0-1 στο Β΄ ημίχρονο είχε τα ψυχικά αποθέματα και την ποιότητα για να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ-ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ και ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ και έτσι παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

ΕΡΜΗΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 3-0

Πολύ κακή εμφάνιση και ήττα για την ομάδα του ΜΑΚΕΔΟΝΑ.  Οι παίκτες του ΕΡΜΗ ήταν πιο αποτελεσματικοί και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Τα τμήματα υποδομών του ΜΑΚΕΔΟΝΑ  την Κυριακή 11-1-2015 αναμετρήθηκαν με τα αντίστοιχα τμήματα του ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ και του AJAX ΠΕΛΛΑΣ