Ισπανία – Φοβερή και τρομερή η “Μπάρτσα”…σκόρπισε την Έλτσε! (vid)

09521d21299444a737fe8e0377a2ebea_LΤρομερή εμφάνιση από την Μπαρτσελόνα στην έδρα της Έλτσε όπου οι Καταλανοί επιβλήθηκαν με το εμφατικό 6-0.

Συνέχεια στο νικηφόρο της σερί έδωσε η Μπαρτσελόνα στην Ισπανία καθώς η ομάδα του Λουίς Ενρίκε διέλυσε με το εμφατικό 6-0 την Έλτσε εκτός έδρας για να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο 36’ ο Πικέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι ξέσπασαν στο δεύτερο μέρος. Στο 55’ ο Μέσι από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0 για να αποβληθεί δύο λεπτά αργότερα ο Φαΐρ.

Στη συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Νεϊμάρ ο οποίος στο 69’ και το 71’ σκόραρε για το 4-0. Στο 88’ ο Μέσι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα για να γίνει το τελικό 6-0 από το γκολ του Πέδρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΛΤΣΕ: Τιτόν, Σουάρεζ, Ρόκο, Πελεγκρίν, Ντομίνγκο Σίσμα (61’ Αλμπακάρ), Γκονζάλεζ (70’ Λομπάν), Πάσαλιτς, Νίγκεθ (81’ Κόρο), Φαΐρ, Ροντρίγκες, Γιόνατας.
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Μπράβο, Μοντόγια, Πικέ, Μπάρτρα, Ζόρντι Άλμπα (70’ Μπουσκέτς), Τσάβι (73’ Σέρχι Ρομπέρτο), Μασεράνο (71’ Αντριάνο), Ραφίνια, Πέδρο, Μέσι, Νεϊμάρ.