Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 4-1 (photos)

10957873_10204380996908350_1315565286_n

Καταιγιστικός ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, επικράτησε με 4-1 του ΓΑΣ Ροδοχωρίου και μάλιστα όλα τα γκολ των “πρασίνων” επιτεύχθηκαν στα πρώτα 22 λεπτά της αναμέτρησης!

Από την άλλη πλευρά, οι “κυανοκίτρινοι” παρουσιάστηκαν νωθροί, αιφνιδιάστηκαν και δεν βρήκαν λύσεις στην επιθετικότητα των γηπεδούχων και με τα τέσσερα τέρματα εις βάρος τους, ήταν αδύνατο να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Αρνητική εικόνα στη σημερινή αναμέτρηση οι λιγοστοί φίλαθλοι από πλευράς γηπεδούχων, οι οποίοι παρά το γεγονός πως η ομάδα πραγματοποιεί φέτος πορεία πρωταθλητισμού, απείχαν από το γήπεδο. Όσοι όμως βρέθηκαν σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο Τρικάλων, απόλαυσαν γκολ και θέαμα, ενώ είδηση αποτελεί το γεγονός πως δεν σκόραρε ο Βασίλης Παπαδόπουλος!

Ο αρχηγός του Μέγα Αλέξανδρου, πρώτος σκόρερ στην κατηγορία με 22 γκολ, είχε πολύ καλές στιγμές για να φτάσει στο γκολ ωστόσο η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Αντίθετα οι συμπαίκτες τους και συγκεκριμένα οι Χαλβατζής, Άρης Μηνούδης και Δημήτρης Σούρλας ήταν πιο εύστοχοι και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Κώστας Χαλβατζής, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Σάββα Αθανασιάδη και σέντρα ακριβείας στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο επιθετικός των γηπεδούχων με κεφαλιά νίκησε τον εξουδετερωμένο Καζεπίδη.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Αθανασιάδης και πάλι έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Κλωνάρης Μηνούδης από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα.

Οι “πράσινοι” δεν σταμάτησαν εκεί και στο 17′ τριπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Δημήτρη Σούρλα, όταν μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο νεαρός επιθετικός από πλάγια θέση, με σέντρα σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καζεπίδη.

10951122_10204380997868374_2078924167_n

Ο ίδιος παίκτης μάλιστα πέτυχε και το τέταρτο γκολ της ομάδας του και συγκεκριμένα στο 22′ όταν μετά την ατομική προσπάθεια του Παπαδόπουλου και σουτ του τελευταίου στο δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ “έγραψε” το 4-0.

Από το σημείο αυτό και έπειτα, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε σταδιακά, ο Γιώργος Ντάμτσιος έριξε στο παιχνίδι και τον νεοαποκτηθέντα Παναγιώτη Δρομπουλιανούδη, ενώ ο Σάκης Γλώσσης έκανε τρεις μαζεμένες αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, περνώντας εκτός τους Αλμαλιώτη, Στογιάννο και Στέφο.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΓΑΣ μπήκε πιο δυνατά και στο διάστημα από το 60′ μέχρι το 75′ είχε τρεις καλές στιγμές με τους Μωυσίδη, Τουμαρά και Παπαδή. Το γκολ της τιμής σημειώθηκε τελικά στο 79′ με ωραίο σουτ του Γραμματικού από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χρυσάνης, με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Σωτηριάδη.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων : Μουσκεφτάρας, Σερμπίνης (40′ Μηνούδης Χ.), Παπαδόπουλος, Χαλβατζής (61′ Βελικούδης), Σαλτουρίδης, Αθανασιάδης Η., Παντριάς, Σούρλας Δ., Μηνούδης Α., Ακρίβος (35′ Δρομπουλιανούδης), Αθανασιάδης Σ.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου : Καζεπίδης, Θεοδοσιάδης, Αλμαλιώτης (46′ Ιωάννου), Τουμαράς, Κακούδης, Στογιάννος (46′ Μωυσίδης), Στέφος (46′ Δασκαλίδης), Δημητρίου, Γραμματικός, Παπαλεξίου, Παπαδής.

298969_292256067453307_1374829657_n22211Το ρεπορτάζ του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων είναι μία προσφορά του Κέντρου Δεξιώσεων «Αλεξάνδρειο Μέλαθρον» στο 2ο χλμ της ΠΕΟ Αλεξάνδρειας – Θεσσαλονίκης.