Τρίκαλα – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

48592e121880f17dbe294d18103ea823_XLΟ ΑΟ Τρίκαλα κατάφερε να πετύχει το στόχο του στο σημερινό ματς με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, που δεν ήταν άλλος από την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Οι κυανέρυθροι επικράτησαν με σκορ 2-0, μπροστά σε περίπου 1000 θεατές που βρέθηκαν σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο. Τα Τρίκαλα μάλιστα, έπαιξαν και ωραίο ποδόσφαιρο στην επανάληψη και ειδικά από τη στιγμή που ο Αντώνης Καμπλιώνης κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ελάχιστες ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι επικράτησαν πλήρως στον αγωνιστικό χώρο, προσφέροντας δύο γκολ και καλό θέαμα στον κόσμο, που αποχώρησε ικανοποιημένος χειροκροτώντας την ομάδα στο φινάλε.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης

Στο 8′ η πρώτη καλή φάση του ματς για τους φιλοξενούμενους:Κεφαλιά Καραγκούνη ο Ντάσκας σε κόρνερ

Στο 10′ σουτ Καμπλιώνη από καλή θέση μπλοκάρει ο Νούσιας

Στο 13′ μακρινό σουτ Χάμου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ντάσκα

Στο 14′ σέντρα Μηνά ο Πέντσας πιάνει την κοντινή κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι

Στο 15′ καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με τον Πέντσα να βγάζει σε θέση τετ α τετ το Μηνά, αλλά αυτό δεν προλαβαίνει την μπάλα

Τεράστια ευκαιρία για τα Τρίκαλα στο 37′: Ο Κουτσοπουλος εκτελεί το φάουλ ο Βαγγελή την κοντινή κεφαλιά και ο Νούσιας μπλοκάρει δύσκολα επάνω στη γραμμή της εστίας.

Στο 41′ σέντρα σουτ Καμπλιώνη από τα δεξιά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

Στο 61′ έρχεται το πρώτο τέρμα για τον ΑΟΤ : Υποδειγματική αντεπίθεση με τον Κέρι να δίνει στον Καμπλιώνη και αυτόν με δυνατό σουτ να τελειώνει έξοχα τη φάση για το 1-0

Στο 62′ καλό σουτ Κέρι φεύγει λίγο άουτ

Στο 71′ έξοχη προσπάθεια του Πέντσα από τα δεξιά σέντρα και ο Σαχινίδης την κεφαλιά ψαράκι για το 2-0