ΑΕ Καραϊσκάκης – Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0

11028198_10204927835768440_1023171978_oΜε μέτρια εμφάνιση, η ΑΕ Καραϊσκάκης κατάφερε να νικήσει έστω και δύσκολα με 1-0 τον Εθνικό Φιλιππιάδας και να βρεθεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, μαζί με τον ΑΟ Τρίκαλα, ο οποίος γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, 2-1 στον Βόλο από τον Πύρασο Νέας Αγχιάλου.

Η ΑΕ Καραϊσκάκης μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, με σκοπό να πετύχει ένα γρήγορο γκολ. Έτσι στα πρώτα τρία λεπτά είχε δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες, με τον τερματοφύλακα Σιαράβα να κρατάει το μηδέν σε σουτ των Καβαλλάρη (1΄) και Χούσου(3΄). Στη συνέχεια η Αρτινή ομάδα παρότι είχε την υπεροχή, δεν κατάφερε να βγάλει τις μεγάλες φάσεις, απέναντι στον «μαχητικό» Εθνικό, ο οποίος πραγματοποίησεεξαιρετική εμφάνιση. Με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα ο Παναγιώτου απείλησε για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν ακόμη δύο σουτ στο φινάλε του ημιχρόνου (Καβαλλάρης 40΄, Βασίλιεβιτς 44΄) που δεν δημιούργησαν πρόβλημα στον Σιαράβα.