Αρχέλαος Κατερίνης-Ζαφειράκης Νάουσας (35-26) Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

P3140151Ένα καλό παιχνίδι με πολλές καλές φάσεις, πολλά γκολ και γενικότερα ήσυχο και όμορφο σε εικόνα από κάθε άποψη, παρακολούθησαν οι φίλοι του χάντμπολ στο κλειστό του Β΄ΔΑΚ στην Κατερίνη.

Το τελικό 35-26 δείχνει και την διαφορά των δυο ομάδων η οποία φάνηκε στο παρκέ με την νεανική ομάδα του φιλοξενούμενου Ζαφειράκη να προσπαθεί αλλά να μην τα καταφέρνει απέναντι στον πιο έμπειρο και ποιοτικό Αρχέλαο.

Οι Κατερινιώτες μπήκαν μουδιασμένα στην αρχή και έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν σε κάποια σημεία του πρώτου μέρους, ακόμα και να πάρουν κεφάλι στο σκορ με μικρή διαφορά ενός τέρματος.

Παρόλα αυτά το ημίχρονο “έκλεισε” με διαφορά 5 τερμάτων για την ομάδα του Σωκράτη Σκούφα (20-15).

Στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας βάσει των δυνατοτήτων τους, πιστοποίησαν την ανωτερότητα τους και πήραν δίκαια και καθαρά το ροζ φύλλο της αναμέτρησης.