Super League – Τα γκολ σε Φάληρο και Τρίπολη (vids)

9f05807f963a6752c87cd278308bca6b_LΟ Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2-1 τον Εργοτέλη και πλησίασε στους τρεις βαθμούς τον τρίτο ΠΑΟΚ

Οι Αρκάδες είχαν τον έλεγχο μέχρι το 80′ και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλα γκολ, ωστόσο στο τέλος οι Κρητικοί που παλεύουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Δείτε από το Onsports TV τα τέρματα του ματς, όπως μεταδόθηκε από τη Nova

bf7a75932be6045ffffb4424a55ba768_L

Καμία αντίσταση από την Κέρκυρα δεν συνάντησε ο Ολυμπιακός ο οποίος νίκησε 3-0 εντός έδρας

Οι Πειραιώτες είχαν τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Μάλιστα πήραν πολύ νωρίς το προβάδισμα, ενώ στο 26′ το σκορ είχε γίνει ήδη 2-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φράνκο Χάρα με κεφαλιά. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα, ενώ η Κέρκυρα απείλησε με τον Γκόμεζ να σημαδεύει το δοκάρι του Ρομπέρτο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε από το Onsports TV τα τέρματα και τις καλύτερες στιγμές του ματς, όπως μεταδόθηκε από τη Nova