Αναγέννηση Γιαννιτσών – Δόξα Δράμας (0-3) Αλλαγή ο Σιμψερής, 90′ ο Γελαδάρης

f14bae6522adde0457a63268946a39b1_LΑνεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, η Δόξα Δράμας επικράτησε 3-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσών για το εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τη Δόξα να είναι ελαφρώς καλύτερη. Στο 29’ τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης, Κατρατσέας, με αποτέλεσμα να υπάρξει πεντάλεπτη διακοπή, μέχρι να περάσει στη θέση του ο Σιμψέρης. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες.

Στη συνέχεια οι Δραμινοί μπήκαν πιο αποφασισμένοι και στο 67’ ο Δούμπλατζης με σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα κάνοντας το 0-1. Στο 75’ ο Κανετίδης με πλασέ έγραψε το 0-2 και στο 88’ ο Κυριακίδης με δυνατό από το σουτ από τα 25 μέτρα, διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αντ. Σαπουτζής): Κατρατσέας (34’ Σιμψέρης), Μπάμπαλης, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Τσάρος (64’ Καρακάσογλου), Καρασαββίδης, Κιόρτσης, Καραδήμος, Μπάρμπας (64’ Λυσίτσας), Καπουσούζης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Χαριτωνίδης, Σιάμπος, Γελαδάρης, Γεωργιάδης, Στόικος, Τουνγκελίδης (59’ Κανετίδης), Ντουτσαρίδης, Κυριακίδης, Παπαβασιλείου (73’ Πετρόπουλος), Δούμπλατζης (83’ Τσοχαταρίδης)