Ισπανία – Δύσκολα αλλά η νίκη μετρά για τη Μπάρτσα! (vid)

cd2feaa74c00532f579676db925296d8_LΜε αρκετά δύσκολο τρόπο η Μπαρτσελόνα κατάφερε να επικρατήσει 2-0 της Βαλένθια και να διατηρήσει την απόστασή της από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την εμφάνισή της, η Μπαρτσελόνα επιβλήθηκε 2-0 της Βαλένθια εντός έδρας για να κάνει ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου, καθώς παραμένει πέντε βαθμούς πάνω από τη Ρεάλ Μαδρίτης με ένα παιχνίδι παραπάνω.

Μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ο Σουάρεζ άνοιξε το σκορ για τους Καταλανούς. Στη συνέχεια οι «νυχτερίδες» έχασαν πέναλτι με τον Παρέχο στο 10’ το οποίο μπλόκαρε ο Μπράβο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από το τέρμα του Μέσι.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Μπράβο, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Ματιέ, Αντριάνο (46’ Ράκιτιτς), Τσάβι (80’ Σέρχιο Ρομπέρτο), Μασεράνο, Μπουσκέτς, Μέσι, Σουάρεζ (65’ Πέδρο), Νεϊμάρ.
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντιέγκο Άλβες, Μπαραγκάν, Μουστάφι, Οταμέντι, Ορμπάν (46’ Γκαγιά), Παρέχο, Χάβι Φουέγκο, Αντρέ Γκόμες, Φεγκουλί (67’ Κανσέλο), Αλκάθερ (74’ Νεγρέδο), Ροντρίγκο.