Europa League – Πρόκριση κόντρα σε “Θεούς και δαίμονες”! (vids)

apoel2Το ΑΠΟΕΛ πήρε ισοπαλία (1-1) από την Βάρνταρ και μέσα στα Σκόπια προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό του Champions League. Σκόρερ ο Ντε Βινσέντι, ένταση με ελληνική και σερβική σημαία που ήθελαν να κατεβάσουν οι Σκοπιανοί!

Μεγάλη πρόκριση για το ΑΠΟΕΛ, καθώς πήρε ισοπαλία με 1-1 από την Βάρνταρ στα Σκόπια και πέρασε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μίντιλαντ.

Ο Τομάς ντε Βινσέντι πέτυχε το “χρυσό” γκολ στο 60ό λεπτό και έκανε την διαφορά για την κυπριακή ομάδα, καθώς θυμίζουμε πως το πρώτο ματς στο νησί είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο χωρίς σκορ, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 94′ από τον Λιαμντσέβσκι και απλά τα άλλα δύο λεπτά των καθυστερήσεων ήταν γεμάτα άγχος.

Ένταση υπήρχε πριν ξεκινήσει ο αγώνας, καθώς οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ είχαν ελληνική και σερβική σημαία στα κάγκελα, οι Σκοπιανοί ζήτησαν να κατέβουν, αλλά φυσικά αυτό δεν έγινε.