K20 - K17 - K15

Super League K20 – Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής

b14421533550_K20 panionios paoΜε δύο αναμετρήσεις έπεσε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League την Κυριακή (13/9). Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε του Παναθηναϊκού με 3-0 και ο Παναιτωλικός νίκησε άνετα τον Πανθρακικό με 4-1.

Ας δούμε τι συνέβη στα ματς ξεχωριστά :

Πανιώνιος-Παναθηναϊκός 3-0

Η Κ20 του Παναθηναϊκού εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων στη Αργυρούπολη και γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον ανώτερο στον αγωνιστικό χώρο Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι» είχαν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βουκελάτο ο οποίος πέτυχε δυο τέρματα.

Στο 18′ λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Αντωνακόπουλος πάσαρε στον Χελά ο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ  και κατάφερε με ωραίο τελείωμα να ανοίξει το σκορ. Οι “πράσινοι” λίγα λεπτά αργότερα έφτασαν κοντά στο γκολ, ο Νιούμαν πήρε την κεφαλιά αλλά ο Αστράς με εντυπωσιακό τρόπο αποσόβησε το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι με δυο κεφαλιές του Τζανουλίνου στο 70′ και στο 73′ δεν κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια.

Ο Παναθηναϊκός είχε ανέβει στην επίθεση ψάχνοντας το γκολ και ο Πανιώνιος βρήκε κενούς χώρους και τους εκμεταλλεύτηκε. Αρχικά στο 80′ ο Βουκελάτος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του μετά από όμορφη πάσα του Γκούμα. Τρία λεπτά αργότερα ο Βουκελάτος και πάλι πήρε την μπάλα λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα.

Πανιώνιος: Αστράς, Τζαφέρι, Πολυχρωνιάδης, Δαβρής, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Καζβιρόπουλος (44’ Βουκελάτος), Αντωνακόπουλος (76’ Παναγιωτόπουλος), Γκούμας, Χελάς.

Παναθηναϊκός: Λαμπίρης, Ξηρός (35’ Βαλμάς), Μαυρομμάτης, Τζανουλίνος, Στάικος, Αγγελόπουλος Γ. (63’ Μίγγος), Νιούμαν, Λάμπρου (70’ Μπουζούκης), Χατζηγιοβάννης

Παναιτωλικός-Πανθρακικός 4-1

Στο αθλητικό κέντρο Emileon, ο Βακράκος άνοιξε το σκορ στο 17΄ για την ομάδα του Παναιτωλικού, ενώ ο Μωραΐτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 31΄ . Στο 33΄ ο Σάαντο έγραψε το 3-0. Στο 55′ μείωσε (3-1) για τους φιλοξενούμενους ο Μανδήλας. Το τελικό αποτέλεσμα (4-1) διαμορφώθηκε απο τον Μπελεβώνη στο 85′.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κουσιάδης, Καράι, Ζίγκηρης, Μιχάι, Σάαντο, Μαργαρίτης (55΄Μαλής), Κοντογιάννης Ι., Γιαννιώτης (78′ Μπελεβώνης), Βακράκος (64′ Βασιλάρης), Βασιλούδης, Μωραΐτης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Δημητριάδης, Μουτζούρης, Αχμέτ Φουρκάν (60′ Βελή Χακάν), Τζατζανάς, Ψάλτης, Φαρμάκης, Πότσης, Λαδόπουλος (70′ Θωμάς), Μανδήλας, Μιχαηλίδης (46′ Κατσαρός).