Γ Εθνική (ΑΕ Φαρκαδόνας – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-2) Ντέρμπι όπως αναμενόταν!

1443360986708912Μπορεί να πέτυχε το παρθενικό της γκολ στη Γ΄Εθνική αλλά αυτό δε στάθηκε αρκετό για την Φαρκαδόνα που έχασε από τον Καραϊσκάκη με 1-2.

Η ομάδα των Αγίων Αναργύρων είχε σαν μεγάλο πρωταγωνιστή του Μπουσινάκη που σημείωσε και τα δύο γκολ ενώ για την ΑΕΦ μείωσε με πέναλτι ο Νικούλη.

Φάσεις και γκολ

Στο 11′ λεπτό της αναμέτρησης σέντρα για την ομάδα του Καραϊσκάκη με τον Παπανίκου, ο Ντάσκας διώχνει την μπάλα χωρίς κίνδυνο.
Μεγάλη φάση για την Φαρκαδόνα στο 23′ με τον Μηνά να μένει μόνος με το Καραγκούνη και το πλασέ του περνάει άουτ…
Στο 26′ ο Διβανές δοκιμάζει το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.
Στο 30′ Σούτ κεραυνός του Μπουσικάκη έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.
Στο 33′ ο Πολυζόπουλος σουτάρει και η μπάλα περνάει έξω.
Στο 34′ τεράστια ευκαιρία διπλή διαρκείας για την ομάδα της Φαρκαδόνας. Ο Ιακωβάκης με ατομική κούρσα από το κέντρο φτάνει μπροστά από την εστία του Καραϊσκάκη σουτάρει και η μπάλα βρίσκεται στο δεξί κάθετο δοκάρι, στην επαναφορά ο Μηνάς σουτάρει με την μπάλα να καταλήγει άουτ!
Ο Καραϊσκάκης άνοιξε το σκορ με σουτ στο 47′ ο Μπουσινάκη για το 0-1.
0-2 για τον Καραϊσκάκη με τον Μπουσινάκη να ευστοχεί και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Η Φαρκαδόνα κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 81ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νικούλη.
Μεγάλη φάση για την ΑΕΦ… γυριστό σουτ του Κουλτσάκη και η μπάλα λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι στο 86ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης από την Ημαθία, με βοηθούς τους κ.κ. Γιάντση και Κελεσίδη επίσης από τον νομό.

ΑΕ Φαρκαδόνας (Τάκης Ρούσσας): Ντάσκας, Νάκου, Παπαευθυμίου, Γιώτας, Φορτούνης, Αετόπουλος (72΄ Ζαφειρίου), Μηνάς (69΄ Νικούλης), Πολυζόπουλος, Κουλτσιάκης, Διβανές, Ιακωβάκης (74΄ Ετόφ).

ΑΕ Καραϊσκάκης (Σάκης Παπαβασιλείου): Καραγκούνης, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Δημητρίου, Κόλλινς, Βασίλιεβιτς (87΄ Τζημογιάννης), Χούσος, Γυφτοκώστας, Μπουσινάκης (69΄ Καπετάνος), Καβαλλάρης (60΄ Ευαγγέλου).